צפו: מאחורי הקלעים של שבוע האופנה בת"א

30 שנים חלפו מאז נערך לאחרונה שבוע אופנה בת"א, והשבוע חזרה עטרה ליושנה. במהלך השבוע הסתובב צוות "אולפן שישי" מאחורי הקלעים של תצוגות האופנה וניסה להבין: האם הבועה הפרובנציאלית והמזרח תיכונית שלנו היא "שיק" או בעצם "שוק?

המשיח, במפתיע, נחת השבוע ביום ראשון בערב במרפסת הרחבה של שגריר איטליה. וכשמדובר באיטלקים - המשיח חייב להיות אופנתי. כל סצנת הסטייל הפרובינציאלית הגיעה נרגשת לקבל את פניו של רוברטו קוואלי, שהגיע במיוחד לשבוע האופנה של תל אביב.

השבוע, בו הציגו המעצבים הנחשבים את מיטב הקולקציות, היה בדיוק מה שמצפים ממנו: עצבני, לחוץ, ומתובל במיטב השיק האירופי והשוק הישראלי. כבר בבוקר התנפצו לרסיסים הסיפורים על הדוגמניות שמתעוררות בשתיים בצהריים. בימים הללו, הן תופרות את המסלול הלוך ושוב מתצוגה לתצוגה, כשכל שעתיים מפרקים להן את התסרוקת ויעצבו קונסטרוקציה חדשה, בהתאם לפנטזיה הגיאומטרית של המעצב.

זה עבודה, לא אירוע

דוגמניות המסלול, חייבות להיות גבוהות גבוהות, ורזות רזות. זאת כמובן עקב העובדה שכאן אין פוטושופ. מה שרואים חייב להיות מושלם. "מבחינתי זה לא אירוע", אומרת לנה, דוגמנית ישראלית שכבר חוותה כמה "שבועות אופנה" נוצצים. "אני באה לעבוד, לוקחת את הכסף והולכת הביתה", מוסיפה תוך שהיא מספרת על שש התצוגות שכבר עברה היום.

וכמובן, אי אפשר בלי הדוחק הלבנטיני. "אתה קראת לי עכבר - אני עכשיו רוצה את האחראי", פלט אחד המוזמנים שרק רצה להרגיש קצת אירופה. אבל לאחר שתם ביקורו של קוואלי בישראל, הבועה הקטנה שלנו נאחזת ברגעים קטנים של קוסמופוליטיות.

מדברים על גזרה כאילו אין גזירות, כאילו לא מושיבים כאן נשים במושב האחורי של האוטובוס ומדירים אותן מהמרחב הציבורי. אבל אולי זאת ההתרסה הקטנה שלנו נגד המצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק