אלון אבוטבול: הישראלי שהגשים את החלום האמריקני

בסרט החדש בסדרת "באטמן" תהיה נוכחות ישראלית של השחקן, שסיים את הצילומים בהפקה ההיסטורית בהוליווד ושב ארצה. כעת הוא ממשיך להתלהב - הפעם מהתחביב החדש שהוא מטפח: ציור

לפני שנתיים מתה אמו של אלון אבוטבול. אז הוא החל לפתע לצייר. זה החל כתחביב לשעות הפנאי במחשב, אבל כשעבר עם בני משפחתו להתגורר בלוס אנג'לס - זה נהיה רציני הרבה יותר. "העיר הגדירה לי יותר טוב זה שאני אומן", הוא סיפר בעודו מצייר.

אבוטבול עבר להתגורר בלוס אנג'לס אחרי שמילא תפקיד רציני בסרט "בגוף השקרים" עם ליאונרדו די קפריו. בגיל 45, הייתה זו דווקא אשתו שהפעילה עליו לחצים להגשים את החלום האמריקני. תחילה הוא צייר הרבה בגראז' - והתגעגע.

"כשאתה בא לארץ לחופש אוהבים אותך", הוא סיפר. "אתה אומר: וואו, אלוהים. אני חי. הנה המתוקים האלה, כמה אני גם אוהב אותם, איזה כיף: הקהל שלי, החברים שלי, האנשים, כל בן אדם שיחות לב, לפנים, ישראל".

את מה שהרגיש בתחילת דרכו בארצות הברית הוא תיאר: "מדבר, שממה, כלום". מדי פעם הוא הופיע בתפקיד אורח בסדרות, כשהוא נעזר לא מעט בשחקן מארק איווניר - שהצליח לתחזק קריירה יציבה בהוליווד.

בסדרת המדע הבידיוני "פרינג'" גילם אבוטבול את דמותו של מדען מטורף שמבצע ניסויים בבני אדם. צילומי התפקיד המשמעותי שלו היו בקיץ האחרון, כששוב לוהק כנראה למלא את תפקיד המדען המטורף באחד הסרטים הגדולים בהיסטוריה של הוליווד.

העולם התבשר על הליהוק דרך הטוויטר

"האביר האפל חוזר", הסרט החדש בסדרת "באטמן", ייצא לאקרנים ביולי 2012. מביים אותו כריסטופר נולאן בתקציב של רבע מיליארד דולרים. אבוטבול מופיע שם לצד שחקנים כמו כריסטיאן בייל, מורגן פרימן וגארי אולדמן - אבל בינתיים, אסור לו לדבר על זה.

אשתו של אבוטבול כתבה בבלוג שלה שבעלה מתכוון לשחק בסרט "באטמן" החדש. דבריה צוטטו ב"טוויטר", הגיעה לאתרי אינטרנט ישראלים - ומשם, לידיעת יתר העולם.

כעת, את סט המיליונים בהוליווד הוא החליף בצילומים של הסדרה "שביתה באשדוד". את המדרכות הרחבות של בוורלי הילס הוא החליף בסמטאות הצרות של דרום תל אביב - שם ממוקמת הגלריה. הוא מסתכל על ציוריו ומתרגש לראותם תלויים על הקירות - אולי אפילו יותר מהעובדה שישתתף באחד משוברי הקופות המשמעותיים ביותר שצפויים להגיע בקיץ הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת