חדש ברחוב סומסום: לילי הבובה המורעבת

על פי הערכות בארצות הברית, כ-17 מיליון ילדים - חצי מהם מתחת לגיל 6 - יודעים היטב מהו רעב או תזונה לקויה. בחברת ההפקות של "רחוב סומסום" לא יכלו להתעלם מהמצב החברתי העגום והוסיפו לקאסט את לילי - השכנה הרעבה. הבובה הוורודה מסבירה לחבר החביב "אלמו" מדוע המטבח בביתה ריק, ועל כך שהוריה נפגעו מהמשבר הכלכלי

לילי היא השכנה החדשה ברחוב סומסום, וכמו לשאר הבובות גם לה יש מאפיין - לילי היא ה"בובה הרעבה". החברה החדשה בסדרת הילדים הפופולרית הוצגה אמש לילדי ארצות הברית בשידור מיוחד תחת הכותרת "התקווה למניעת רעב".

בפרק ששודר אמש, הבובה הוורודה מסבירה לחבר החביב "אלמו" מדוע המטבח בביתה ריק, ועל כך שהוריה נפגעו מהמשבר הכלכלי. הדמות שהגיעה למסכי הטלוויזיה של מיליוני משפחות באמריקה היא פרי דמיונם של גורמים בוושינגטון, ממשרד החקלאות האמריקני.

על פי הערכות של המשרד, לא פחות מ-17 מיליון ילדים בארצות הברית, חצי מהם מתחת לגיל 6, יודעים מהו רעב או תזונה לקויה, מפני שהוריהם לא יכולים להרשות לעצמם מוצרים מזינים מספיק.

מפיקת רחוב סומסום מליסה דינו אמרה לניוזוויק כי "בשנת 2009, 15% מהמשפחות בארצות הברית הוגדרו כלא בטוחות ממחסור במזון בגלל קשיים כלכליים, זה פוגע במדינה". בתקשורת האמריקנית מבליטים את הנתונים האלה, כשלצידם ידיעות על המלחמה במה שהוגדר 'המגיפה של המאה ה-21' - השמנת היתר.

לילי הומצאה, לדברי מליסה, כדי לעודד את הצעירים האמריקנים לגלות סובלנות כלפי "אלו שמזלם לא שיחק להם". לא ברור כרגע עם לילי תקבל תפקיד קבוע בין המשתתפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת