שיא גינס לשחקנית חנה מרון: "קריירת התיאטרון הארוכה ביותר"

שנים על הבמות הפכו את השחקנית הוותיקה חנה מרון לשיאנית גינס. תואר "קריירת התיאטרון הארוכה בהיסטוריה" ניתן לשחקנית שכבר 83 שנים מככבת על הבמות בישראל. השחקנית בתגובה למעמדה החדש: "זה נחמד"

שיא גינס לאחת משלנו: שחקנית התיאטרון הוותיקה חנה מרון משחקת על הבמה כבר 83 שנים, תקופה שהעניקה לה לא סתם רזומה עשיר, אלא גם את הקריירה הארוכה על הבמות אי פעם. מרון מחזיקה כעת בתואר הרשמי של שיא גינס - "קריירת התיאטרון הארוכה בהיסטוריה".

לפני כחצי שנה החלה מרון לשחק בהצגה "אורזי המזוודות", מה שהוביל את בנה האדריכל אמנון רכטר לחשוב שייתכן ומדובר בשיא עולמי. "חשבתי על זה שהיא למעשה משחקת בלי הפסקה מגיל ארבע, זה חייב להיות שיא", סיפר רכטר לעיתון "ידיעות אחרונות".

רכטר פנה לאנשי גינס ולאחר דיונים ותחקיר ממושך קבעה הוועדה הדנה בזכאות לקביעת השיא, כי מרון אכן עשתה זאת. ביום חמישי הגיעה לידי השחקנית השיאנית מעטפה המבשרת לה על הישגה. בתגובה אמרה מרון, כלת פרס ישראל ודוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, "זה נחמד". מרון הסבירה את תגובתה הפושרת יחסית  "יש לי כבר כמה פרסים באמתחתי, זה משהו בינלאומי ומאוד יפה".

מרון, ילידת 1923, נולדה בברלין שם החלה קריירת המשחק שלה בהצגות וסרטים. עם עליית הנאצים לשלטון עלתה עם משפחתה ארצה. בארץ השתתפה בעשרות הצגות וכן בטלוויזיה בסדרה המיתלוגית "קרובים קרובים".

בשנת 1970 מרון נפצעה קשה ואיבדה את רגלה בהתקפת מחבלים על מטוס "אל על" .לאחר הפסקה, היא שבה לשחק על הבמה למרות הפציעה וזכתה לאהדה רבה מהקהל וכאמור לשיא עולמי מכובד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת