אישה בהיריון בפוסטר? לא בירושלים

בעוד שבוע ייצא לאקרנים הסרט עטור השבחים "בוקר טוב אדון פידלמן", בו מככבים ששון גבאי, הנרי דוד ושרה אדלר, אך בכרזות המפרסמות את הסרט בירושלים החליטו שלא להציג את הקאסט המלא. שרה גבאי, שנראית בפרסומת כשהיא בהיריון ולבושה בסוודר, הורדה מהתמונה ומופיע בה רק ששון גבאי

נשים מפרסמות סרט? לא בירושלים (חדשות 2)

אישה בהריון? לא על כרזות סרט המופצות בירושלים. בעוד כשבוע וחצי צפוי הסרט הישראלי "בוקר טוב אדון פידלמן" לצאת לקולנוע בישראל, אבל המפיצים של הסרט, הופתעו לגלות שיש הבדל בין הכרזות שמופצות ברחבי הארץ - לעומת הכרזות שמופצות בעיר ירושלים.

בעוד שברוב חלקי הארץ מופצות כרזות עם תמונות השחקנים ששון גבאי, הנרי דוד והשחקנית שרה אדלר שנראית בתמונה בהיריון, בירושלים נותר על הכרזה רק ששון גבאי. מבדיקה שנערכה מתברר כי בהנחיית עיריית ירושלים, לא ניתן לפרסם דמויות של נשים על מודעות ציבוריות.מפיצי הסרט מ"יונייטד קינג", אמרו היום לחדשות 2, כי הם הופתעו מכך שנאלצו לשנות את הכרזות בירושלים, מכיוון שמדובר בדמות בהיריון, לבושה בסוודר וללא חלקים חשופים. גורמים המפיצים את הסרט, אומרים היום כי לא ברור האם מדובר בחקיקה עירונית בנושא או מטעמי השחתה, לאחר שבשנים האחרונות נהרסו לא מעט כרזות ופרסומות עם דמויות של נשים ככל הנראה על ידי גורמים חרדיים קיצוניים.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "במידה וקיימת מחלוקת לגבי מודעה מסוימת או פרסום מסוים, מובא הדבר לדיון בוועדה בה חברים נציג סיעת מרצ, נציג סיעת "ירושלים תצליח" ונציג סיעת יהדות התורה וכל מקרה נבחן לגופו. במקרה המדובר עדיין לא הגיעה כל פניה בנושא".

גם עלמה זק הוחלפה בגמד

הכרזה הזו היא לא היחידה שהותאמה להגבלות בבירה. לפני כמה חודשים שונו כרזות של בנק הפועלים בהן הופיעו במקור ארז טל ועלמה זק, כשבירושלים ובבני ברק הוחלפה דמותה של עלמה זק בדמות של גמד מצויר.

גם בתקופת הבחירות לכנסת עלה מקרה דומה, כאשר בירושלים דרשו להסיר את תמונתה של ציפי לבני, יו"ר קדימה מכרזות שנתלו ברחבי העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת