על הבמה: רקדנית מלבנון ולהקה מישראל

לג'וואנא פחרי, רקדנית בטן מלבנון, אסור לחזור למולדתה. הסיבה: היא רקדה על הבמה עם להקת "אורפנד לנד" הישראלית, כשהיא מחזיקה בדגל לבנון וסולן הלהקה קובי פרחי לצידה עם דגל ישראל. הפרשה מעוררת סערה גדולה בקהילה הלבנונית ברחבי צרפת, שם נערכה ההופעה

הרקדנית הלבנונית על הבמה

סערה בלבנון בעקבות עלייתה של רקדנית בטן לבנונית לבמה עם להקת "אורפנד לנד" הישראלית בהופעה בצרפת. הרקדנית הופיעה לצד סולן הלהקה, קובי פרחי, ושניהם הניפו את דגלי ישראל ולבנון זה לצד זה. האירוע התרחש לפני כחודש בהופעת הלהקה בפסטיבל הל-פסט בצרפת, שבו מופיעות להקות מטאל ורוק כבד רבות.

 

 

הרקדנית, ג'וואנא פחרי, עלתה על הבמה באמצע ההופעה, כשבידיה דגל לבנון. היא רקדה על הבמה עם הדגל ועם סולן הלהקה פרחי, שהחזיק את דגל ישראל, לקול תשואותיהם של 90,000 הצופים בהופעה. ההופעה עוררה זעם בקרב הקהילה הלבנונית בצרפת, שבא לידי ביטוי גם בכלי תקשורת ערבים רבים שמדווחים בהרחבה על האירוע בימים האחרונים.

פחרי, במקור מדרום לבנון, מתגוררת כעת בצרפת. בעקבות האירוע, הרשויות בלבנון אוסרות עליה להיכנס למולדתה. אורפנד לנד נחשבת היום ללהקת המטאל הישראלית המצליחה ביותר בעולם. היא משלבת בשיריה טקסטים ומוטיבים מוסיקליים אוריינטליים ודתיים ממסורות רבות. יש לה אלפי מעריצים במדינות ערב, והיא מופיעה באופן תדיר בטורקיה מול קהל מוסלמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק