סרטו של יוסף מדמוני זכה בפסטיבל יוקרתי בצ'כיה

זה כבר הפך לכמעט שגרה - סרט ישראלי זוכה בפרס נחשב בחו"ל, והפעם מדובר בסרטו של יוסי מדמוני "בוקר טוב אדון פידלמן", שקטף את פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים הצ'כי היוקרתי קרלובי וארי. הבמאי המאושר הגיב: "שמתי את הלב והנשמה בסרט הזה ואני מניח שהוא (הסרט) מחזיר לי עכשיו"

עוד סיבה לגאווה לקולנוע הישראלי: הסרט "בוקר טוב אדון פידלמן" של הבמאי יוסי מדמוני, מי שביים בין היתר את "המנגליסטים" ואת "בת ים  -ניו יורק", זכה בפרס הסרט הטוב יותר בפסטיבל הקולנוע Karlovy Vary שבצ'כיה. מדובר בפסטיבל ותיק ומוערך באירופה, שמתקיים כבר 46 שנים.

הסרט "בוקר טוב אדון פידלמן" עוסק בבעל בית מלאכה לשיפוץ רהיטים ישנים שנאבק בבנו, שרוצה למכור את המקום ליזמי נדל"ן. את התסריט כתב ארז קו-אל ( "טרויקה", "חמש שעות מפריז"), ובסרט מככבים בין היתר ששון גבאי, הנרי דוד, נבו קמחי ושרה אדלר. הסרט זכה כבר בפרס התסריט בפסטיבל סאנדנס בארה"ב ויוקרן השבוע בפסטיבל ירושלים.

"אני מאושר", אמר במאי הסרט יוסי מדמוני. "זה התחיל כסרט צנוע עם תקציב קטן והוא לוקח אותנו למקומות שלא היינו אמורים להיות שם. שמתי את הלב והנשמה בסרט הזה ואני מניח שהוא (הסרט) מחזיר לי עכשיו".

חיים שריר, מפיק הסרט, מסר כי "הפקת סרטים ישראלים רצופה אינספור מפחי נפש. הרגעים המופלאים שבהם אתה מקבל הכרה הם פיצוי נדיר, וכשמישהו נוסף חושב שאיכות היא לא מילה גסה, אתה לא מרגיש כל כך לבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת