גאווה ישראלית: כנר בן 25 זכה בתחרות צ'ייקובסקי

הישראלים כבר רגילים להגיע להישגים בזירת המוזיקה הקלאסית ברחבי העולם. אמש עשה את זה איתמר זורמן, צעיר ישראלי בן 25, שזכה בפרס צ'ייקובסקי היוקרתי לכינור בתחרות ברוסיה. זורין אמנם הגיע "רק" למקום השני, אך זכה בפרס במשותף עם כנר רוסי לאחר שאף אחד לא הגיע למקום הראשון

איתמר זורין (AP)

הכנר הישראלי איתמר זורמן זכה אמש בסנט פטרסבורג שברוסיה בתחרות צ'ייקובסקי בפרס עבור נגינה בכינור. זורמן קיבל את התואר במשותף עם הכנר הרוסי סרגי דוגדין. צוות השיפוט החליט להעניק לשני הכנרים את המקום השני, ללא מקום ראשון, ובכך למעשה להכתיר את שניהם כזוכים.

זורמן בן ה-23 הוא תלמיד לכינור בבית הספר ג'וליארד בארה"ב. על הזכייה קיבל זורמן פרס בסך 20 אלף דולרים. עבור הכנר המחונן, מדובר בהמשך הדרך המוזיקלית המשפחתית, כבן לפסנתרנית הישראלית הנודעת ד"ר אסתרית בלצן ולמנצח ד"ר משה זורמן.

מדובר בתחרות שנערכת זו השנה ה-14 במספר, על שמו של המלחין הרוסי הנודע פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי. מאוחר יותר היום צפוי להתקיים קונצרט חגיגי שיהיה משותף לזוכים בכל הקטגוריות: פסנתר, צ'לו ושירה. בנוסף, יוכרז במסגרת הקונצרט גם הזוכה הכללי בכל הקטגוריות, בפרס ה"גרנד-פרי".

צפו בקטע נגינה של זורמן:

 

 

 

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת