השידור האחרון של דליה מזור

"פתאום כשראיתי את המשפט 'סיום יחסי עובד-מעביד' הייתה לי תחושה שאני מאבדת את הזהות שלי, שאני כבר לא 'דליה, ערוץ אחד'", משתפת מזור בהתרגשות. מי שהיתה האישה הראשונה שהגישה חדשות בישראל מסיימת קריירה בת 40 שנה. לצד ההתרגשות, דליה גם מאוכזבת מכך שהתעלמו מכישוריה וכשחיפשו מחליף לחיים יבין - דילגו מעליה

הסתיימו שידורינו: מחר תשודר בערוץ 1 התוכנית "רואים עולם" ודליה מזור תסיים קריירה מפוארת בת 40 של עבודה טלוויזיונית. לצד ההתרגשות והאהבה העצומה, מי שהיתה האישה הראשונה שהגישה חדשות בישראל, הולכת הביתה גם עם תסכול גדול על שלא זכתה להערכה לה היתה ראויה באמת.

דליה מזור התחילה כקריינית רצף, עברה להיות כתבת והגיעה עד לתפקיד מגישת מהדורת 'מבט'. תוך כדי גם היתה מנחה תוכניות שונות ואת הקדם אירוויזיון. "פתאום כשראיתי את המשפט 'סיום יחסי עובד-מעביד' הייתה לי תחושה שאני מאבדת את הזהות שלי, שאני כבר לא 'דליה, ערוץ אחד", משתפת מזור.

מסתבר שהגברת הראשונה של הטלוויזיה כמעט והחמיצה את התפקיד. "היו קרוב ל-800-700 מועמדים ומועמדות שבאו לאודישנים, שאז קראו להם מבדקי התאמה", משתף אריה אורגד, ממקימי הטלוויזיה הישראלית ומפרט: "באיזשהו שלב תמו המבדקים ואז קיבלנו פתאום הודעה, שדליה מזור מגלי צהל לא הופיעה במועד שהיא זומנה אליו כי היא הייתה חולה, הייתה לה שפעת. המנהל אמר שאי אפשר עוד, אבל אנחנו התעקשנו כן לראות אותה".

העלבון: אולצה לעזוב את מהדורת מבט

אומנם היא לא רואה את עצמה כאייקון, אבל בשנת 1993 חוותה מזור עלבון גדול כשאולצה לעזוב את מהדורת מבט וכשחיפשו מחליף לחיים יבין פשוט דילגו עליה, מתוך רצון להצעיר את המסך. דניאל פאר, לשעבר מגיש בכיר בטלוויזיה הישראלית אומר ש"דליה צריכה ללכת, לדפוק על השולחן ולהגיד - הנני".

כמו להרבה אנשים, גם לדליה יש ריטואל קבוע - לחתוך תפוח לשמונה חתיכות בדיוק, רגע לפני שהיא יוצאת לעבודה. מלבד זה היא גם תמיד נוהגת להתאפר לבד ודואגת לעשות הרבה ספורט וכושר. אולי בגלל זה לא מפתיע האומץ שמזור גילתה כשהשתתפה בתוכנית "רוקדים עם כוכבים", הופיעה בפניי מאות אלפי צופים והגיעה לשלבים הגבוהים.

מרשות השידור מסרו בתגובה: "אנחנו מודים לדליה מזור על תרומתה הרבה לשידור-הציבורי בכלל, ולערוץ הראשון בפרט, ומאחלים לה הצלחה רבה בהמשך הדרך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת