צפו: רוברט דה נירו מחמיא ליוסף סידר

"הערת שוליים", סרטו של הבמאי יוסף סידר, זכה אמש בפרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל קאן. סידר עצמו כבר עזב את צרפת ופספס את הטקס, אך נקרא לשוב והספיק למסיבת העיתונאים בנושא. השחקן הוותיק רוברט דה נירו, ראש חבר השופטים בפסטיבל הסרטים החשוב בעולם, אמר: "רובנו חשנו שהתסריט טוב מאוד"

בעקבות הזכייה של "הערת שוליים" בפרס התסריט בפסטיבל קאן, נערכה אמש בצרפת מסיבת עיתונאים בהשתתפות ראש חבר השופטים, השחקן רוברט דה נירו, שנשאל בין היתר גם על הזכייה היוקרתית של הסרט הישראלי.

סידר נקרא לשוב לפסטיבל הסרטים היוקרתי בעולם לאחר ההחלטה על הזכייה - לאחר שכבר עזב. "בחרנו בסרט משום שחשנו, רובנו חשנו, שזה תסריט שכתוב היטב", אמר דה נירו. כשנשאל מדוע התקשרו מהנהלת הפסטיבל בשלב מאוחר מדי ובעקבות כך פספס הבמאי את טקס הענקת הפרס, השיב דה נירו: "אני לא יודע בקשר לזה".

הסרט הישראלי בכיכובם של שלמה בראבא, ליאור אשכנזי ועלמה זק עוסק במערכת יחסים מתוחה בין אב לבנו שחוקרים את תורת הקבלה באוניברסיטה העברית.

שלמה בראבא התרגש מהודעת הזכייה ובשיחה עם חדשות 2 אמר אמש: "זה היה ממש מרגש. מכל אלפי הסרטים שנעשו השנה זה התסריט הטוב בעולם. הבחור הוא בינלאומי. התסריט יוצא דופן וברמה גבוהה מאוד. זו זכות, זה מרגש מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת