צפו: ברק שוכח את שמו של מפקד גל"צ

שר הביטחון הגיב לראשונה בתכניתנו "פגוש את העיתונות" להדחתו של מפקד גל"צ ולעיתוי. לדבריו, "המפקד החדש יהיה לפחות טוב כמו טוניק, אני מקווה שלא יותר רע ממנו". רגע מביך נרשם כששכח את שמו של המפקד המודח. כך זה נראה

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הערב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" לראשונה להדחתו המפתיעה של מפקד גל"צ.

"הוא לא מודח ולא שום דבר. סתם רעש תקשורתי, מהומה על לא מאומה. הבן אדם מונה על ידי לפני ארבע שנים, הוא מאז מכהן, כבר בחנו את האפשרות להחליף אותו בשנה שעברה בתום שלוש שנים, כמו שמחליפים מדי פעם מפקד שייטת או מפקד שייטת או מפקד אגד ארטילרי ואין עם זה שום דרמה", הצטדק ברק.

ברק הסביר את העיתוי של ההדחה: "היה את עניין החסויות בשידורי גל"צ ולכן עיכבנו את זה. הממשלה החליטה נגד גלי צה"ל, אני ערערתי על הממשלה, אני הלכתי לגייס את השרים, אני הבאתי להחלטה שעניין החסויות נפתר, גל צה"ל יכול לקבל את החסויות עוד שנה, ועכשיו עושים את המעשה עצמו".

רגע מביך נרשם כששר הביטחון בכלל שכח את שמו של מפקד גל"צ ואמר: "אני כבר אמרתי לרמטכ"ל לפני ששה שבועות, שאני לא מפחד משום דבר, אני מוכן לקרוא ל... איך קוראים לו... טוניק". על כך נשאל אם כבר שכח איך קוראים לו וענה: "יש לו שם, טוניק". נזכיר ששמו המלא של מפקד גל"צ - יצחק טוניק.

ברק הבטיח שהמפקד החדש יהיה לא יותר טוב מטוניק, "אני מקווה שלא יהיה יותר רע". שר הביטחון אמר כי קיבל דיווח שההודעה נמסרה לו "ולכן יצאנו עם זה לתקשורת. הוא לא עשה שום דבר רע, גם לא שום דבר לתפארת והגיע הזמן להחליפו".

בכירי גל"צ נגד שר הביטחון

מוקדם יותר היום פרסמו בכירים בגלי צה"ל מכתב לשר הביטחון נגד החלטתו להחליף את מפקד התחנה. על המכתב חתומים מגישים, עורכים ומנהלי מחלקות ובהם גם רזי ברקאי, אברי גלעד, אילנה דיין, יעל דן, דליק ווליניץ, ירון וילנסקי, גולן יוכפז ועוד.

"הפתעה וגם כעס על האופן המוזר, מעכשיו לעכשיו, שבו נמסרה ההודעה, תוך הפגנת חוסר רגישות משווע. אירועי היממה האחרונה מצטרפים לשורה של התבטאויות וצעדים בתקופה האחרונה, שנדמה שמטרתם לפגוע בעצמאות העיתונאית של שידורי התחנה ושל העיתונאים העובדים בה. טוניק מילא את תפקידו בצורה טובה וראויה, שיקוליו היו תמיד מקצועיים, תוך שימת דגש על שידורים בעלי אופי מיוחד לתחנות גל"צ וגלגלצ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת