שר הביטחון אהוד ברק הדיח את מפקד גל"צ יצחק טוניק

משרד הביטחון הודיע היום על סיום תפקידו של מפקד גלי צה"ל יצחק טוניק. בתגובה טען טוניק כי איש לא בישר לו על סיום תפקידו. לשכת יועץ שר הביטחון לתקשורת: "בניגוד לדבריו של טוניק, אלוף אבי זמיר הודיע לטוניק על סיום תפקידו"

מפקד גל"צ יצחק טוניק (חדשות 2)

משרד הביטחון הודיע היום על סיום תפקידו של מפקד גלי צה"ל יצחק טוניק, זאת, מבלי לבשר על כך לטוניק עצמו, כך לדבריו.

יועץ התקשורת של שר הביטחון אהוד ברק הודיע כי מונתה ועדת איתור להחלפתו של טוניק, וזאת שבוע בלבד לאחר שהוסדר נושא החסויות לגלי צה"ל במסגרת דיון בממשלה שבו הוחלט להקים ועדה שתחליט על עתיד גלצ.

הקדנציה של טוניק הסתיימה באופן רשמי בסוף 2010, על פי לשכת שר הביטחון, ואולם בסביבתו של טוניק אומרים כי היא כלל אינה תחומה בזמן ומפקדים לפניו שרתו זמן כפול ממנו ואף יותר.

זו הקדנציה השנייה לטוניק כמפקד התחנה, לאחר ששימש בשנים 2001-2002 כממלא מקום המפקד. בעברו שימש טוניק גם כעורך "במחנה".

חברי וועדת האיתור שמונו הם אלוף (במיל') יפתח רון טל, קצין חינוך ראשי תא"ל אלי שרמייסטר והפרשן הצבאי של עיתון ידיעות אחרונות אלכס פישמן.

טוניק אמר בתגובה להדחתו: "הופתעתי. איש לא דיבר איתי ולא קצב קדנציה".

מלשכת יועץ שר הביטחון לתקשורת נמסר כי "שר הביטחון אהוד ברק מינה היום ועדה לאיתור המפקד הבא של גלי צה"ל. בראש הוועדה יעמוד האלוף (במיל') יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל. בוועדה יהיו חברים קצין חינוך ראשי תא"ל אלי שרמייסטר והפרשן הצבאי אלכס פישמן. מפקד גלי צה"ל הנוכחי יצחק טוניק מונה לתפקיד באוקטובר 2007 ויסיים את תפקידו בתקופה הקרובה לאחר מינוי מחליפו. בניגוד לדבריו של טוניק, היום דיווח הרמטכ"ל בני גנץ לשר הביטחון כי ראש אכ"א אלוף אבי זמיר הודיע לטוניק על סיום תפקידו בצהריים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת