אלו המדינות שעשויות לאיים על דנה אם תעפיל לגמר האירוויזיון

הערב נקבע 10 העולות הראשונות לגמר האירוויזיון שייערך במוצ"ש בדיסלדורף שבגרמניה. אם תעלה דנה לגמר, 10 מתמודדות ראשונות (בנוסף ל-5 שכבר שם) כבר ידועות. האירוע לא שודר בערוץ הראשון, אלא רק בערוצים הזרים וכמו בכל שנה - התאפיין בהרבה שירי פופ, צבעוניות והרבה דגלים בקהל

נינה, נציגת סרביה לאירוויזיון (EBU, Eurovision.tv)

הערב נערך בדיסלדורף שבגרמניה חצי הגמר הראשון של תחרות האירוויזיון, ממנו העפילו לשלב הגמר המדינות הבאות: סרביה, ליטא, יוון, אזרבייג'ן, גאורגיה, שוויץ, הונגריה, פינלנד, רוסיה ואיסלנד.

חצי הגמר נפתח בדיוק בשעה 22:00 (שעון ישראל), אך לא הועבר בשידור חי בערוץ 1 בגלל שלטענת אנשי הערוץ "אינו מתאים לצביון הישראלי" של מוצאי יום העצמאות. אלו שבכל זאת רצו לצפות באירוע בשידור חי, היו יכולים לעשות זאת בערוץ הרומני (TVRi), הטורקי (TRT) או הרוסי (Channel One Russia).

גם הפעם, כמו בכל אירוויזיון, היה מופע צבעוני ומושקע במיוחד, עם במה קטנה אמנם, אך עם מסך מרשים ועליו קטעי וידאו שהתנגנו מאחורי הזמרים. המופע עבר כמעט ללא תקלות, וקצת אחרי חצות (שעון ישראל) נפתח עשר מעטפות ובהן שמות המדינות העולות לגמר.

ביום חמישי הקרוב ייערך חצי הגמר השני, הפעם בהשתתפות ישראל ודנה אינטרנשיונל. עשר מדינות נוספות יצטרפו לחמש המדינות שכבר בגמר (צרפת, ספרד, גרמניה, בריטניה ואיטליה) וביחד ירכיבו רשימה של 25 שירים בסך הכל בגמר האירוויזיון במוצאי שבת.

בינתיים, המצב של ישראל בסקרים לא מזהיר, בלשון המעטה. השיר של אינטרנשיונל, "דינג דונג", מדורג במקום ה-27 הכללי באתרי ההימורים השונים ו-13 בין מדינות חצי הגמר השני. עם זאת, יש לזכור כי בכל זאת מדובר במי שהביאה כבר פעם אחת את האירוויזיון לישראל, כך שלמרות המצב הקשה - אנחנו מאמינים שהיא תצליח להביא אותנו לגמר ברגע האמת. בינתיים - אתם מוזמנים להיזכר בחזרה האחרונה של דנה על השיר, מיום שבת האחרון:

 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק