עוז זהבי מסכים להתפשט לטובת המסר

לפני 10 שנים יוסי וג'אגר נחשב סרט פורץ דרך בתרבות הישראלית כשהציג בפעם הראשונה רומן הומוסקסואלי בין שני חיילים קרביים. עשור אחרי, הבמאי איתן פוקס והשחקן אוהד קנולר חוזרים לסרט המשך שייקרא "הסיפור של יוסי". מושא אהבתו החדש של קנולר יהיה לא אחר מאשר עוז זהבי

בניגוד להוליווד, בקולנוע שלנו אין כמעט סרטי המשך. רק בקומדיות עממיות כמו "אסקימו לימון" או "אבא גנוב" זכינו לראות שוב מה קרה לגיבורים. לכן החזרה של איתן פוקס ל"יוסי וג'אגר" עשר שנים אחרי הסרט הראשון היא מאוד מפתיעה. בסרט ההמשך יקבל הכוכב אוהד קנולר חיזוק מפתיע - השחקן עוז זהבי.

"כשהסתובבנו עם 'יוסי וג'אגר' בעולם, בפסטיבלים, השאלה הזאת תמיד נשאלה - מה יעלה בגורלו של יוסי", מסביר איתן פוקס במאי הסרט. "הסוף שם הוא פתוח, מורכב מאוד מבחינת הדמות הזאת של יוסי, והשאלה הזאת היא שאלה שנשאלה ושאלה שעניינה אותנו לאורך השנים", הוא מסביר.

לפני עשר שנים "יוסי וג'אגר" היה סרט מהפכני. הוא בכלל צולם כדרמת טלוויזיה, אבל יצא להקרנות מסחריות וזכה לפרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. סיפור אהבתם של יוסי המ"פ וג'אגר המ"מ מגולני היה הפעם הראשונה שבה הציגו הומוסקסואלים בקולנוע שלנו לא כמנודים חברתית כמו בסרטים של עמוס גוטמן, אלא כגוברים חייכנים ומצ'ואיים, ועוד בלב הקונצנזוס - בצה"ל.

אבל יוסי וג'אגר לא זכו למימוש החלום לצאת מהארון. ג'אגר נהרג כשהצוות עלה על מטען. עשר שנים אחרי יוסי הוא קרדיולוג בבית החולים איכילוב בתל אביב ומפגש מקרי עם אמא של ג'אגר, מניע את העלילה.

השחקן עוז זהבי נכנס בסרט ההמשך לנעליו של יהודה לוי, בתפקיד מושא אהבתו של אוהד קנולר. "הדמות הזאת שם, שאני בא לספר, היא באה להאיר את חייו של הגיבור, שנמצא באיזושהי מצוקה מאוד גדולה בחיים", מסביר זהבי.

זהבי מוסיף: "אני האור האופטימי והשמח שאומר לו 'תהיה מי שאתה, ותהיה גאה ותחיה', וזה מה שאני בא לעשות. בתוך זה אני גם צריך להתפשט. בשביל להעביר את המסר הזה אני גם צריך לגעת בגבר. אז מה? למי איכפת? בשביל זה אנחנו כאן, בשביל לעשות כל מיני דברים שאנחנו לא עושים ביום יום", טוען השחקן.

הדמות של זהבי ודמוית אחרונות יתנו תקווה חדשה ליוסי שבפתיחת הסיפור עדיין נמצא בארון. בניגוד לסרט הראשון כאן ככל הנראה יהיה סוף טוב, שלו אנחנו מחכים כבר עשר שנים.