הרשויות המקומיות: האמנים מפקיעים מחירים לקראת יום העצמאות

העיריות יצאו למלחמת העצמאות שלהם נגד האמנים. לטענת המרכז לשלטון מקומי, האמרגנים ומשרדי ההפקות של האמנים המובילים בישראל מנצלים את יום חגה של ישראל, על מנת להעלות בצורה משמעותית את מחירי ההופעות. "אנחנו לא יכולים לחלק את האמן לארבעה חלקים", מסרו בתגובה נציגי האמנים

יום העצמאות, הרשויות נגד האמנים (חדשות 2)

כמו בכל שנה, מנסות הרשויות המקומיות ברחבי הארץ לחתום עם האמנים המובילים על הופעה קצרה בבימות הבידור אותן הן מפעילות. השנה, החליטו הרשויות לצאת למאבק נגד התעריפים הגבוהים אותם דורשים האמנים, כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

מי שמוביל את המאבק, הוא המרכז לשלטון מקומי שטוען כי משרדי ההפקות יצרו ביניהם קרטל, כך שלמעשה הם מתאמים את עליית המחירים. יו"ר המרכז לשלטון מקומי, שלמה בוחבוט, אף פנה בנושא במכתב לרשות להגבלים עסקיים. "אנו מוחים נגד התופעה של העלאת מחירים, וקוראים לחרם צרכנים על האמרגנים שמנצלים את יום חגה של מדינת ישראל".

במשרדי האמרגנים דחו את טענותיו של בוחבוט, וטענו כי ביום העצמאות ישנה תחרות בין הרשויות, והמחירים עולים בהתאם לביקוש. "אנחנו לא יכולים לחלק את האמנים", אמרו גורמים בכירים במשרדי ההפקות, "איפה שיציעו לאמן יותר כסף - שם הוא יופיע".

כמה דורשים האמנים להופעה?

המרכז לשלטון מקומי דיווח כי אייל גולן, אביב גפן ועידן רייכל דרשו למעלה מ-150 אלף שקלים להופעה ביום העצמאות. לעומתם, קובי פרץ, משה פרץ, ליאור נרקיס ודודו אהרון דרשו סכום של כ-90 אלף שקלים להופעה.

מי שדרשו סכומים נמוכים יותר היו אמנים כמו גידי גוב, נינט טייב, מוש בן ארי, הדג נחש ובועז מעודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק