ממשלת סינגפור אוסרת ביקורים בישראל

בשל מה שהוגדר "המצב הביטחוני בישראל", אסר היום משרד החינוך הסינגפורי על משלחת נוער להגיע לפסטיבל תיאטרון הנוער בבת ים. "הסברנו להם שאנחנו מרגישים בטוחים כאן, אבל הם כתבו שאי אפשר להפוך את ההחלטה", סיפרו מארגני הפסטיבל המאוכזבים

נערות מסינגפור. ארכיון (חדשות 2)

הם מ-פ-ח-ד-י-ם: קבוצה של שחקנים סינגפוריים שהיו אמורים לנחות בסוף השבוע בארץ כדי להשתתף בפסטיבל תיאטרון הנוער בבת ים ביטלו היום השתתפותם. הסיבה הרשמית: "יש מלחמה בישראל".

"התכתבנו איתם במיילים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט רינת גבאי, חברה בצוות ההפקה. "הם כתבו שבגלל המצב הביטחוני בישראל, משרד החינוך שלהם לא מאשר להם להגיע לארץ".

היא הוסיפה, "השבנו להם במייל שיום אחרי הפיגוע בירושלים, התקיים שם מרתון ואנחנו מרגישים בטוחים כאן, אבל הם כתבו שאי אפשר להפוך את ההחלטה".

קבוצת התיאטרון הסינגפורית הייתה אמורה להשתתף בפעילויות רבות במסגרת הפסטיבל, שייפתח ביום ראשון הקרוב, ומארגני הפסטיבל הביעו אכזבה עמוקה מהביטול.

בעקבות הביטול, ספגה עיריית בת ים הפסד כספי בלתי מבוטל, וגם ממשלת סינגפור - שמימנה חלק ניכר מעלויות המשלחת. ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני אמר היום כי "חלק חשוב בעידוד וטיפוח דור העתיד באמנות זה חשיפתם של בני הנוער לסגנונות, התרבויות, והמגוון האדיר שיש לעולם להציע".

"שיתוף הפעולה עם אמנים בינלאומיים הוא חלק בלתי נפרד ממיזמי התרבות והאמנות בבת ים וזה בא לידי ביטוי בעשרות האמנים, המעצבים והמתכננים שמגיעים לעיר בכל שנה במסגרות השונות. אני רק יכול להצטער בשבילם על ההחלטה שכן ציפתה להם כאן בבת ים חוויה מדהימה, תכנית אמנותית עשירה ומעשירה ונוער שאין עוד כמותו", הוסיף עוד לחיאני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק