הכירו את נבחרת הסלבס של ישראל

בלונדון ייערך בעוד שנתיים "המונדיאל של הסלבריטיז" וישראל כבר מתכוננת. קובי פרץ, נתי רביץ, שלום מיכאלשווילי, אלירז שדה, אקי אבני ועוד, מתאמנים כבר שנה תחת שרביטו של עובד קראוס. הצטרפנו למחנה האימונים של קבוצת הכדורגל הכי נוצצת בישראל

למרות המדים הכחולים, אפשר בקלות להתבלבל. האווירה בחדר מזכירה יותר דוגמניות לפני תצוגה, מאשר שחקני כדורגל לפני מלחמה על המגרש. נבחרת האומנים של ישראל.

תכירו, עובד קראוס, הוגה הרעיון, המנוע שמאחורי הקבוצה, וגם המאמן. את הרעיון לנבחרת הכוכבים
הוא הביא מחו"ל. נבחרות כאלה מתגבשות בימים אלו בכל העולם לקראת מונדיאל שייערך בוומבלי. אבל המגרש הביתי של עובד הוא דווקא כאן, ברמת גן.

"יש לי סנטימנטים לבניין הזה, אחרי כל כך הרבה שנים", הוא מספר. כשהוא לא בתפקידו כמנג'ר נבחרת הכוכבים, עובד הוא בין היתר, סוכן שחקני כדורגל. בין הכוכבים שאיתם עבד בתחום הזה אפשר למצוא את אלון מזרחי ואבי נמני. אבל לגבי השחקנים שהוא מייצג כיום, עובד שומר על עמימות, סטייל מדיניות הגרעין של ישראל.

"אני לא רוצה להיכנס לשמות של לקוחות", מסביר עובד. "אני לא רוצה להעליב אף אחד".

יאללה, ארטיסטים

בחזרה למגרש. אימון קצר והנבחרת מתייצבת מול בית"ר יפו, קבוצה פעילה בליגה ג'. "יאללה, ארטיסטים".

עובד מספר לנו, "כל אחד מאיתנו כולל אני, הוא הגיע מהעולם שלו כאדם מפורסם וידוע. וכשמגיעים לאימונים או למשחקים, אני כמו כולם, משאירים את מה שהם עושים בחוץ לגמרי ונכנסים כאנשים אחרים".

גם בהנהלת הקבוצה, עובד לא לבד. קפטן הקבוצה, גיא מזיג, לשעבר סולן להקת הדורבנים, הוא שותף אחד שלו. והרכש החדש בהנהלה היא אשת יחסי הציבור, שרית בירן: "אני כאילו הכי לא קשורה בעצם,
אין לי ממש מושג בכדורגל. אני לא פריקית של כדורגל, אני גם לא כל כך מכירה את רזי המשחק".

מנג'ר, מפיק, יועץ פוליטי - וסופר?

תחת אמתחתם של שלושת המנהלים, יש קבוצה לתפארת מדינת הסלבס. ביום טוב עולים על המגרש
גם מספרים כמו אקי אבני, אושרי כהן, שלום מיכאלשווילי, והרכש הטרי, אלירז שדה. "יש משמעת נורא קפדנית שהיא לא מובנת מאליה", אומרת בירן.

"גם נורא נורא מעניין, הסוכנים לא מעורבים. אין פה אף אחד שהגיע דרך הסוכן שלו", היא מוסיפה. כלומר, אף אחד חוץ מקובי פרץ שהסוכנת הצמודה שלו כבר שנים היא שרית בירן עצמה.

האגואים של השחקנים כמובן בצד, ועובד מתחיל לראות תוצאות על המגרש. מרוב התלהבות,
קובי פרץ ממריא אל על. לא עוברות שתי דקות ובית"ר יפו משווים.

"העניין פה הוא שקשה לי במיוחד", אומר עובד. "רובם ככולם חברים שלי מחוץ למגרש. אני הרי גם עוסק בתחום הזה בין היתר". כן, עובד לא מסתפק בכדורגל, יש לו עוד עיסוקים. "אני עושה הפקות מוזיקליות, הפקות של אירועים גדולים". ולא רק זה, במהלך היומיים שבילינו עם עובד הבנו שהוא גם יועץ פוליטי. ובקרוב גם סופר.

נבחרת הכוכבים של עובד נלחמה על המגרש. כמו בחלומות, בסוף הם השיגו ניצחון מתוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק