"הדג נחש" גנבו לחן מאריאל זילבר

אם השיר "מה נעשה" של "הדג נחש" תמיד נשמע לכם מוכר, כנראה שהוא הזכיר לכם את שירו של אריאל זילבר "ואיך שלא". על פי פסק בוררות שערך שופט העליון בדימוס תיאודור אור, בין הלהקה לזמר, נקבע כי "הדג נחש" העתיקה חלק משירו של זילבר ועשתה בו שימוש. כפיצוי ישלמו חברי הלהקה לזילבר סכום של 100 אלף שקלים

בתום הליך בוררות ארוך נקבע כי להקת "הדג נחש" העתיקה לחן משירו הזמר אריאל זליבר. על פי פסיקתו של הבורר, ייאלץ הרכב ההיפ-הופ הישראלי לשלם 100 אלף שקלים לזילבר בגין הפרת זכויות יוצרים, כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

שופט העליון בדימוס תיאודור אור הוא שניהל את הליך הבוררות בין הלהקה לזילבר, זאת לאחר טענות מצד הזמר כי הם העתיקו חלק מהלחן בשירו "ואיך שלא". זילבר הסביר כי הקטע המוזיקלי השאול, הוכנס לשיר הלהקה "מה נעשה" שיצא באלבום "חומר מקומי" בשנת 2004.

בנוסף להאשמות הנוגעות להפרת זכויות יוצרים, טען זילבר לפגיעה מוסרית בשירו מכיוון שתוכן השיר של "הדג נחש" עוסק בשימוש בסמים קלים. בתום הליך הבוררות פסק אור לטובת הזמר בשני הסעיפים, וקבע כי על "הדג נחש" לשלם 75 אלף שקלים בגין הפרת זכויות ו-25 אלף שקלים עבור שכר טרחה.

במהלך הליך הבוררות טענו חברי "הדג נחש" כי הם שהלחינו את הקטע המוזיקלי, וזאת במהלך חזרות ואלתורים שביצעו. השופט שדחה את טענותיהם קבע, כי חוץ מתשלום הפיצויים - ייאסר על הלהקה לעשות כל שימוש בשיר "מה נעשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק