צפו: התשובה המוזיקלית של משה פרץ ליהורם גאון

ההתבטאות החריגה של יהורם גאון נגד המוזיקה המזרחית גרמה לתרעומת וזעם בקרב אמנים רבים. עכשיו מגיע תורו של משה פרץ להגיב לזמר שכינה את המוזיקה שלו "אסון טבע". אז מה חושב הכוכב הים תיכוני על גאון? צפו בתשובה המוזיקלית שלו

אחרי שתקף בחריפות את המוסיקה המזרחית וכינה אותה "אסון טבע", מצא עצמו יהורם גאון על הכוונת של כוכבי הזמר הים תיכוני. אחד הבולטים שבהם, משה פרץ, הגיב הערב על הדברים.

"אני גדלתי על ערכים שמידת הכעס והקנאה הן המידות הכי גרועות שיכולות להיות בבן אדם, אבל יש לנו גם מידות טובות של אהבה, של הערכה, של כבוד", הדגיש פרץ לפני הופעתו במועדון האנגר 11 בנמל תל אביב. "חכמים ממני אמרו ואהבת לרעך כמוך ומוזיקה שמחברת בין אנשים שמרגשת אותם היא לא מוזיקה זבל היא מוזיקה מעולה , מוזיקה טובה לנשמה".

מיד לאחר מכן ביקש פרץ להקדיש לגאון דווקא את אחד משיריו: "מר יהורם גאון, אני רוצה להגיד לך שבמקום לבזבז את הזמן ולהכעיס אנשים, גייסתי חלק מהכסף היום בשביל לגייס אנשים שישירו בשבילך את השיר "אלף נשיקות".

גאון: זה זבל איום

הסערה החלה בעקבות ריאיון שהעניק גאון לסטודנט במרכז האוניברסיטאי באריאל. "לפעמים אני מקשיב למילים ואני לא מאמין שזה מה שאני שומע", אמר גאון לעיתון בהתייחסו למוזיקה המזרחית. "זה כזה זבל שהשטן לא ברא. זה זבל איום. העברית עילגת, יש גם שגיאות בעברית. אני מקשיב למילים ואני לא מאמין למה שאני שומע...לוקחים מוטיב אחד ודופקים לך את הראש, כדי שזה יפמפם במוח".

גם את תחרות "כוכב נולד" תקף גאון. "לא יוצרים בתכנית דברים חדשים", הוא אמר בראיון. "זה גם לא מוליד מלחינים או משוררים חדשים...קרא את המילים, שמע את המנגינות - ותראה שזה זבל".

בסצינת הזמר המזרחי נשמע כבר הבוקר תגובות קשות לדבריו של גאון. "כואב לי שבנאדם כמו יורם גאון, שנחשב לנכס צאן ברזל, מתבטא בצורה בוטה נגד מוזיקה שמקבלת יחס חם מכלי התקשורת וזוכה לעדנה", אמר שדרן הרדיו אליקו בראיון לערוץ החדשות. "אמנם המוזיקה המזרחית היא לא כוס התה שלו, אך מדוע להתבטא בצורה כזאת?".

"הוא צריך לחזור בו ולהתנצל", המשיך אליקו. "כותבים מזרחים גדולים כתבו גם לגאון שירים, אז מי זה יורם גאון שיחליט ויקבע איזו מוזיקה היא טובה ונכונה? יש בזה מן הגזענות. אוכלוסיה גדולה אוהבת את המוזיקה הזאת - אז כל המדינה טועה?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק