מה עובר על חרדים שמתנתקים מהדת?

לא מעט סדרות טלוויזיה, הצגות וסרטים עוסקים בתקופה האחרונה בדתיים וחילוניים. "סימני שאלה", סדרת הדרמה החדשה, מביאה את סיפורם של שישה חרדים שמחליטים להתנתק מהדת ולחיות כחילונים, אך עברם רודף אותם. בן מיטלמן צפה, ושוחח עם השחקנים

הסדרה "סימני שאלה" מביאה את סיפורם של שישה חרדים שמחליטים להתנתק מהדת ולחיות כחילונים, אך עברם רודף אותם. היא מתרכזת סביב דירה אחת בתל אביב שאמורה לתת להם מחסה ולסייע להם להתחיל את חייהם כחילונים. אבל כל הדמויות בסיפור הזה יעידו שמרגע החזרה בשאלה - החיים רק מסתבכים ולכולם יש יותר שאלות מתשובות.

בדרמה הזו נדרשו השחקנים, כולם חילונים, לדמיין לא מעט: מה עובר בראשם של חרדים שעושים את הצעד הקיצוני, מתנתקים מחיי הדת ומחפשים מקלט בעיר הגדולה? "התמקדתי בצילומים בכל מיני דברים שלא הסתכלתי עליהם אף פעם", מודה השחקן יון תומרקין, "דברים שהיו ברורים לי".

מי שמתפקדת כאמא של אותם ילדים היא יונה אליאן. לא פלא שהיא הרגישה מבוגרת בצילומים. "תמיד נראה שהצלמים והבמאים מבוגרים ממני", היא מתלוצצת, "היום אני באה לסט ובמקרה הטוב אני בגיל של הצלם - אם הוא מאוד ותיק".

אבל עושה רושם שלא כל החרדים שיצפו בסדרה ייצאו מרוצים. חלקם למעשה כבר לא. כשהזמר שולי רנד שמע שמשתמשים בשיר שלו בתור פרומו הוא שלח באמצעות עורך דין מכתב שדורש להסיר את השיר. הוא לא רצה כל קשר לתכנית כזו. "הסדרה מתעסקת ביוצאים בשאלה, אני מניח שאם זה היה סיפור על חוזרים בתשובה כמוהו, הוא היה שמח שמשתמשים בשיר שלו", מסביר השחקן דן שפירא.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק