אסתי גינזבורג: "זה מבנה הגוף שלי, וכך הוא יישאר"

אסתי גינזבורג: חיילת, אישה יפה, ודוגמנית. כזו במידות נורמליות. וזה - לא תמיד מוצא חן בעיני הטוקבקיסטים, שלכל אחד מהם יש השגות על התפריט שלה. פגשנו את גינזבורג לשיחה על קריירה, משקל, וגם כמה מילים על דוגמנית ישראלית בינלאומית – אחרת

צה"ל לא ציפה להפגנה כזאת של מוטיבציה, ביום הפתוח לתלמידי התיכונים בחיפה: בין הביתנים של חילות צהל השונים, בין כלי הרכב, כלי הנשק המשוכללים לצבעי ההסוואה, דווקא חיל השלישות הביא את התותח הכי כבד שיש היום לצה"ל במלחמה בהשתמטות. "אסתי חיילת מדהימה", אומר המפקד שלה. "לא ראיתי הרבה חיילות כאלה".

כן, גם בצבא יודעים איזה נשק חם היום. אם פעם ג'ובניק הייתה מילת גנאי, ואז משתמט וחרדי, היום מספיק להגיד "בר רפאלי". ובמקום לשווק מילים גדולות כמו "ציונות", או "מורשת קרב", בתזמון מושלם הגיעה אסתי, הפרזנטורית של צה"ל. "אני עושה מה שאני עושה, כי אני לא רוצה לסבול מהתוצאות", אומרת גינזבורג. "אני רוצה להיות שלמה עם מה שאני עושה".

נראה שקל באימונים, אבל בקרב האמיתי קשה באמת. ה"קרב" הזה הוא דעותיהם של חלק מאנשי המקצוע, וגם המבקרים ברשת, לפיהן גינזבורג שמנה מדי בהשוואה לדוגמניות אחרות. "טוקבקים אני לא קוראת יותר", היא אומרת. "פעם כן נכנסתי לזה, ופשוט קראתי דברים כל כך רעים: 'היא שמנה', 'היא סופגנייה', 'איך היא בכלל דוגמנית?'. בסדר, הם קנאים. היום זה כבר לא איכפת לי. אני גם בקושי מסתכלת על תמונות שלי בעיתון".

"יריבות ביני לבין בר? אין לזה שום בסיס"

בשנה האחרונה התפתח דיון ציבורי כבד משקל בעיתונים ובאינטרנט, ואסתי ספגה את החצים. הצד השני של התעשייה, שמתפרנסת מעולם הזוהר וסגידה לרזון, רודף אחרי תמונה לא מחמיאה שתראה קצת צלוליט ותסגיר את שקר הפוטושופ. "מה לעשות, רוב האנשים לא נולדו כמו מקלון", אומרת גינזבורג. "אני כבר מזמן ויתרתי על לנסות להיאבק במבנה הגוף שלי. זה מבנה הגוף, ככה הוא היה וככה הוא ישאר. קחו את זה או עזבו את זה".

"אני חושבת שלכל אישה יש הפרעת אכילה", מוסיפה גינזבורג. "בין אם במינון גבוה או נמוך יותר. שלי באמצע". אבל מאסתי מרוצים. היא כבשה עוד פסגה כשהצטלמה, עכשיו בפעם השנייה, לפנתיאון של החטובות ביותר בעולם - ה"ספורט אילוסטרייטד".

וגם על ההשוואה המתבקשת מול בר רפאלי, יש לגינזבורג מה לומר. "להמציא יריבות בין שתי בנות שמצליחות כל אחת בזכות עצמה - אני אישית, לא רואה לזה שום בסיס", היא אומרת. בעוד חצי שנה, כשאסתי תשתחרר, חיילי העתיד יוכלו לתקשר איתה כנראה רק דרך האפליקציה שלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק