השחקן יוסף שילוח נפטר בגיל 69

שחקן הקולנוע והתיאטרון יוסף שילוח נפטר הבוקר בגיל 69, לאחר שהתמודד בחודשים האחרונים עם מחלת הסרטן. לאורך השנים השתתף בכ-80 סרטים ובהצגות תיאטרון רבות. ב-2009 זכה בפרס מפעל חיים. בצוואתו ביקש כי לא תתקיים הלוויה או שבעה

השחקן יוסף שילוח נפטר הלילה בגיל 69, לאחר שבחודשים האחרונים התמודד עם מחלת הסרטן. בצוואתו ביקש כי לא תתקיים הלוויה או שבעה.

שילוח נולד בכורדיסטן ב-9 ביולי 1941. הוא למד משחק במחזור הראשון של בית הספר למשחק "בית צבי". לאורך השנים השתתף שילוח בסרטים רבים, הראשון בהם היה "משפחת שמחון", ב-1964. קריירת המשחק שלו כללה מעל 80 סרטים והצגות תיאטרון רבות.

בין הסרטים הזכורים ביותר בהם השתתף, שהוגדרו "קאלט": "השוטר אזולאי", "ספיחס" מסדרת סרטי "אסקימו לימון","סבבה", "אלכס חולה אהבה", "חגיגה בסנוקר", "משפחת צנעני" ו"לילסדה".

ב-2009 זכה בפרס מפעל חיים על פועלו הרב בתחום הבידור הישראלי.

"אבידה ענקית לקולנוע הישראלי"

השחקן זאב רווח ספד לו בשיחה עם ערוץ החדשות: "מדובר באבידה נוראית, הוא היה שחקן גדול. בימים האחרונים הוא הסתגר. הוא היה קודם כל שחקן טוטאלי ונפלא. העבודה האחרונה שעבדנו ביחד הייתה 'סוחרי הגומי' של חנוך לוין, שם הוא עשה פשוט עבודה גדולה. הוא אבידה גדולה באמת לקולנוע הישראלי".

חברו יהודה ברקן סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי שילוח "היה שחקן ענק. ענק". "הייתה לו אמת פנימית מאוד חזקה", סיפר ברקן. הוא הוסיף כי פרט לקריירת המשחק הענפה, שילוח היה חובב כדורגל מושבע וגם מומחה לריהוט עתיק. "כל החברים היו באים להתייעץ איתו", אמר.

מבית הספר למשחק בית צבי נמסר כי "משפחת בית צבי מרכינה ראשה ומשתתפת בצער המשפחה על מותו של השחקן יוסף שילוח, בוגר המחזור הראשון של בית הספר".

השחקנית ניצה שאול סיפרה כי שיחקה עם שילוח בסרט הראשון בו השתתפה, "השוטר אזולאי". "קשה לי לדבר עליו בזמן עבר בכלל. היה לו כוח, יחד עם רוך ועדינות. הוא תמיד היה בגובה העיניים ואני לא אשכח לו את זה", אמרה לערוץ החדשות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק