למרות הנכות: יוצר מוזיקת טראנס עם אצבע אחת

שניר הוא צעיר בשנות ה-20 לחייו שמעריץ את סקאזי וחולה על מוסיקת טראנס. הוא בעצמו יוצר מוזיקה כזו, אבל לא יכול לרקוד לצלילה בגלל נכותו. למרות זאת, סקאזי החליט ללמד אותו ליצור מוזיקה באופן מקצועי בעזרת האצבע היחידה שהוא כן מסוגל להזיז - והגשים לו חלום

עד גיל ארבעה חודשים שניר היה ילד רגיל, אלא שאז פגע בו חיידק נדיר שהותיר אותו משותק. המוח עובד ומתפקד רגיל, אבל הגוף שבור. היום בגיל 21 הוא מצליח להזיז רק את האצבע בידו הימנית. למרות זאת, החיוך לא סר מפניו.

צחוק הגורל הוא שמאז ששניר היה קטן, הוא התחבר למוזיקת הטראנס המזוהה כל כך עם תנועה וריקודים, ולדבריו היא הדבר שגורם לו הכי הרבה אושר בעולם. "זה נותן לי שמחת חיים", הסביר בפשטות. אך כל זה לא היה אפשרי לולא התמיכה הגדולה שהוא מקבל ממשפחתו. לאורך כל הדרך אמו מלווה אותו בדרכו המוזיקלית ואפילו יוצאת איתו לרקוד במועדונים.

לפני כשנתיים הכיר שניר דרך הפייסבוק את אשר סוויסה, האיש מאחורי השם "סקאזי", שהוא אחד מהישראלים המצליחים ביותר בעולם בתחום המוזיקה האלקטרונית. אחרי שהתכתבו דרך האינטרנט נפגשו סקאזי ושניר במועדון "הפורום" בבאר שבע.

ביום ההולדת ה-20 של שניר, החליט סקאזי ביחד עם חברי המועדון ולהגשים לו חלום. הוא הפתיע אותו כהציע לו ללמוד ליצור מוזיקה באופן מקצועי ,ושניר נותר חנוק מדמעות. הם ארגנו ציוד לאולפן שלם והחליטו ללמד אותו לעבוד על התוכנה פעם בשבוע.

מאז, בכל יום חמישי נוסע שניר עם אימא שלו לתל אביב ללימודים במכללה למוזיקה, שם הוא לומד לייצר מוזיקה אלקטרונית. השיעור השבועי של שניר מתקיים במכללת B.P.M בתל אביב במתכונת של שיעור פרטי.

באחד מימי השישי האחרונים, מועדון הפורום אירח את סקאזי, ועל החוויה הזו שניר לא היה מוכן לוותר. סקאזי פתח בפני שניר עולם שספק אם היה קיים עבורו ללא המחשב, העכבר והאינטרנט. ברגישות, במבט, בגובה העיניים ובעבודה קשה, סקאזי הצליח לתת לשניר את הכלים שייתנו לו את הכוח לצעוד את צעדיו הראשונים בעולם האמיתי. יכול להיות ששניר, בסופו של דבר, לא יצליח להופיע כדי-ג'יי מפורסם על במות בעולם. אבל כל עוד זה תלוי בו - הוא ייהנה מכל שלב שיעשה בדרך.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק