"עפרה חזה נדבקה באיידס בבי"ח טורקי"

מפיק מוזיקלי מאנגליה טוען כי עפרה חזה נדבקה בנגיף ה-HIV מעירוי נגוע שקיבלה בבית חולים טורקי, אליו הגיעה כדי לבצע הפלה - כך טוען תחקיר חדש על חייה ומותה של הזמרת שמפרסם עיתון ה"גרדיאן" הבריטי. דבריו של המפיק עומדים בסתירה לטענות בני משפחת חזה, שאומרים כבר שנים כי בעלה דורון אשכנזי הוא שהדביק אותה

עיתון ה"גרדיאן" הבריטי פירסם בסוף השבוע כתבת תחקיר גדולה העוסקת בעפרה חזה ז"ל, תחת הכותרת: "עפרה חזה - המדונה של הנשמה הכהה". התחקיר פורסם לקראת תכנית מיוחדת לזכרה של הזמרת, שתשודר בסוף החודש בתחנת הרדיו הבריטית radio 4.

בין היתר, מעלה העיתון טענות חדשות על נסיבות הידבקותה של חזה בנגיף האיידס, שהוביל בסופו של דבר למותה. המפיק האנגלי קרייג ליאון, שעבד עם חזה, אמר לעיתון כי בעלה של הזמרת, דורון אשכנזי, סיפר לו כי עפרה נדבקה בנגיף כתוצאה מעירוי דם נגוע שקיבלה בבית חולים טורקי, זאת בעקבות הפלה שעברה.

דבריו של המפיק האנגלי עומדים בסתירה מוחלטת לטענותיהם של בני משפחת חזה, שאומרים כבר שנים כי אשכנזי הוא שהדביק את עפרה באיידס. אשכנזי עצמו מת כשנה לאחר מותה של רעייתו, אך משפחתו מעולם לא הסכימה לפרסם את תוצאות נתיחת גופתו. בצלאל אלוני, אמרגנה של הזמרת המנוחה, אמר בתגובה כי "מדובר בסיפור מצוץ מהאצבע. דורון היה קרימינל חולה איידס, והכל מופיע בתיק המשטרה".

עפרה חזה נפטרה ב-23 בפברואר 2000 ממחלת האיידס, אולם עד היום לא נחשף מתי בדיוק ואיך בדיוק היא נדבקה בנגיף הקטלני.

לכתבה המלאה מה"גרדיאן"