אסף הראל בממתקפה חריפה נגד המתנחלים

השחקן והמגיש אסף הראל יצא במתקפה קשה נגד ציבור המתנחלים שנאבק באמנים שמסרבים להופיע בהיכל התרבות באריאל. בהתבטאות חריפה כינה הראל את המתנחלים חסרי תרבות ואמר כי מדובר ב"קהל שתרבותו איפשהו בין התנ"ך לרובה". תגובת המתנחלים לא איחרה להגיע: אין הבדל בין הראל לבין גלוחי הראש בברלין

מחאת האמנים נגד הפעלת היכל התרבות באריאל מגיעה לפסים חריפים: השחקן והמגיש אסף הראל התבטא הבוקר בבוטות ותקף את ציבור המתנחלים שגינה את האמנים שסירבו להופיע באריאל.

בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, הראל הביע זלזול בעולמם התרבותי של ציבור המתנחלים. "הקהל שלנו לא נמצא בהתנחלויות", אמר הראל. "זה קהל שתרבותו איפשהו בין התנ"ך לרובה. התיאטרון לא בדיוק בדמם".

"חבל שאי אפשר להחרים את אריאל דרך הטלוויזיה", הוסיף הראל וטען, כי "הצעת השרה לבנת היא המשך ימני של חוק הנאמנות, לא ייתכן שהממשלה תתערב בתכנים של אמנות כמו במשטרים פשיסטיים".

יבסוף השבוע חתם הראל, בנוסף לשורה של אנשי קולנוע וטלוויזיה על עצומה חדשה שקוראת לשרת התרבות, לימור לבנת, שלא לשלול תקציבים מתיאטראות שיסרבו להופיע בהיכל החדש. על המכתב חתומים בין היתר הבמאי ארי פוֹלמן, השחקנית רונית אלקבץ ומגיש הטלוויזיה אסי עזר.

המתנחלים משיבים אש: "אין הבדל בין הראל לגלוחי הראש"

דבריו של הראל עוררו זעם רב בקרב ציבור המתנחלים, שמיהרו להגיב לדבריו ולא חסכו בתקיפה אישית של האמן. "מדבריו של הראל נודף ריח כבד של גזענות", אמר דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע המתחדשת בתגובה לדבריו של הראל. "מסתבר שאין הבדל גדול בין גלוחי הראש שמסתובבים בוינה ובברלין, לבין גלוחי הראש בטלוויזיה הישראלית".

בצל סערת היכל התרבות באריאל, התכנסו בצהרי יום שישי עשרות שחקנים במאים ומחזאים בתיאטרון צוותא בתל אביב לדיון חירום בעקבות הודעתה של שרת התרבות לימור לבנת כי בכוונתה לשנות את הקריטריונים לתמיכה כלכלית במוסדות ציבוריים, כך שיהיו מחויבים להציג בכל חלקי הארץ. באירוע השתתפו גם שחקנים ויוצרים שאינם תומכים במכתב האמנים שקורא להחרים את אריאל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק