משחקי הפרס: אורח נכבד בכס הברזל

הנשיא לשעבר התכבד בסיור פרטי בתערוכה המבוקשת של הסדרה המצליחה "משחקי הכס", וטען כי פסח מסמל "השתחררות מעול כיסא מלכות של זרים". פרס, שגם הגשים חלום לילד חולה, אמר כי הסדרה כוללת עריפת ראשים - אבל על המנהיגים לחתור לשלום

הנשיא לשעבר בממלכת הדרקונים: תערוכת "משחקי הכס" מבית HBO נפתחה היום (חמישי) עם אורח כבוד - הנשיא התשיעי שמעון פרס. פרס בן ה-91 נענה להזמנה להתיישב על כס הברזל המפורסם של הסדרה, ובחר להפיץ מסר של שלום וחירות לקראת חג הפסח למרות האווירה המלחמתית של הסדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לרגל פתיחת התערוכה המבוקשת, שהכניסה אליה היא בחינם אך כרוכה בהרשמה, הגיע פרס יחד עם שגריר ישראל בבריטניה מת'יו גולד ומנכ"ל yes רון אילון. פרס אינו האישיות רמת הדרג היחידה שהתחברה לאחרונה לסדרה: לפני כעשרה חודשים המלכה הבריטית אליזבת' ביקרה בסט הצילומים של הסדרה בצפון אירלנד והתיישבה גם היא על הכס המלכותי.

התיישב על הכס - וגם הגשים חלום (באדיבות yes)

בעודו יושב על כס הברזל אמר הנשיא התשיעי: "חג הפסח מראה כי ידענו להשתחרר מכסא מלכות של זרים ולצאת מעבדות לחירות". פרס הפגין בקיאות בתוכן הסדרה והוסיף: "אמנם במשחקי הכס ישנם חרבות ועריפת ראשים, אך בעולם האמיתי על המנהיגים חלה החובה לחפש כל דרך לשלום".

"אני רוצה לברך את ילדי ישראל לרגל חג הפסח שינוחו, יבלו עם משפחותיהם ושיהיה חג שמח וכשר", הוסיף פרס. הנשיא לשעבר נענה לבקשת עמותת "להושיט יד" ואירח במסגרת הסיור הפרטי את הנער בן יובל בן ה- 17 וחצי. בן, מעריץ של הסדרה שחולה במחלה המטולוגית, אמר כי הביקור בתערוכה הינו הגשת חלום בשבילו.