חכו לביפ: נבחנת אפשרות לצנזר גסויות בטלוויזיה

ה"ביפ" האמריקני יעשה עלייה? יו"ר מועצת הרשות השנייה מבקש לבחון אפשרות לחייב את זכייניות הטלוויזיה המסחרית להוסיף צפצוף לשידור בכל פעם שמושמעת שפה בוטה - כמקובל בארה"ב

חברי סאות'פארק בתגובה: &*%$#! (חדשות 2)

יו"ר מועצת הרשות השנייה אילן אבישר מבקש לבחון אפשרות לחייב את זכייניות הטלוויזיה המסחרית להוסיף צפצוף לשידור בכל פעם שמושמעת שפה בוטה בזמן שעות של שידור משפחתי.

אבישר, שמתכנן להעלות את הנושא לדיון בקרוב במועצת הרשות השנייה, הצהיר כי אחד הנושאים שלהם יעניק את תשומת לבו הוא נושא "הביטחון" בצפייה המשפחתית בטלוויזיה וניקיון המסך.

כיום, על-פי כללי הרשות השנייה, שידורים המכילים תכנים בוטים אמורים להיות משודרים בשעות לילה מאוחרות, בדרך כלל אחרי השעה 22:00 בלילה. עם זאת, בישראל התכנים נחשבים למתירנים ביחס למדינות אחרות ובמיוחד ביחס לארה"ב ולבריטניה, שם ישנם כללים מפורשים באשר למילים הנחשבות לקללות ואסורות לשידור בערוצי הברודקאסט.

בארה"ב נהוג להוסיף צפצוף בכל פעם שמושמע גידוף בעל אופי מיני - ובמיוחד המילה "Fuck" הנתפסת כבוטה במיוחד. עד כה בארץ נהגו הזכייניות על-פי כללים שהציבו לעצמן בכל הנוגע לקללות, ומידת הסבילות של הצופה הישראלי לתכנים בוטים יותר נחשבת לגבוהה יחסית. בישראל אין הגדרה של מילים בעייתיות, ואבישר מבקש לבחון עיגון של נושא זה בתקנות, תוך אימוץ ה"ביפ" האמריקני.