ההפקה מתחייבת: גמר כוכב נולד לא יחלל שבת

שלושה ימים לגמר כוכב נולד, ניסיון להנמיך את הלהבות סביב שידור התוכנית במוצאי שבת מירושלים. אמש נפגשו נציגי קשת עם נציגי החרדים, והתחייבו שהשידור לא יגרור חילול שבת. המשמעות היא שרק שעה לפני השידור יחלו ההכנות האחרונות

בבריכת הסולטאן עובדים קשה. לא רק על השירים, אלא בעיקר בגלל הצורך להשלים את כל ההכנות והתפאורה לגמר תכנית "כוכב נולד" שישודר במוצאי השבת הקרובה. עד מחר הכל צריך להיות מוכן, למרות שהגמר ייערך רק בעוד שלושה ימים.

זאת, בגלל שלציבור הדתי שעת השידור והמופע במוצאי שבת לא הייתה נוחה. חרדים פרסמו בשבועות האחרונים פשקווילים בהם הזהירו "ממופע התועבה שיחלל שבת". "כשעושים כזה אירוע, הוא לא צריך להיערך דווקא במוצאי שבת סליחות", אומר היום חיים מילר, יו"ר התנועה למען ירושלים ותושביה. "בכל מצב, למרות שהבטיחו - יהיו חילולי שבת".

"נחבר את התקע - ונקווה לטוב"

אין מה לעשות, ירושלים היא עיר מורכבת. גם אירוע תמים מעורר מתנגדים ומחלוקות. מול קואליציה חרדית קמה קואליציה חילונית, שדווקא לא רואה דבר פסול באירוע. "אם הציבור החרדי מרגיש שהוא צריך להתערב יתר על המידה באופי ובפעילות של המגזרים האחרים", אומר היום עופר ברקוביץ', חבר מועצת העיר ירושלים. יש פה ציבור אחר שרוצה לראות הופעה משמעותית - שאני לא חושב שצריך לעשות איתו בעיה".

אתמול נפגשו נציגי "קשת" והחרדים וסיכמו כי חילול שבת לא יהיה. העבודה על האירוע תחל שעה לפני השידור. "נחבר את התקע ונקווה לטוב", אומר מגיש התכנית צביקה הדר. וגם המתמודד עידן עמדי, אחד המתמודדים בגמר, מביע תקווה שיהיה בסדר: "גם אני שומר שבת, אז אני מקווה שהכל יסתדר". ובהפקה מסכמים: "אנחנו נשמור על השבת - ואנחנו מקווים שהשבת תשמור גם עלינו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק