מרהיב: ההבדל בין תינוקות בעולם

תינוקות, בני אדם חדשים, נולדים במקומות שונים בעולם. צלילים, ריחות ונופים אחרים. סרט תיעודי חדש מתעד את שנת החיים הראשונה שלהם, בנמיביה, מונגוליה ארצות הברית ויפן

הרעיון היה לעשות מעין סרט טבע כמו שעושים על בעלי החיים, אלא שבסרט הזה תוכלו לצפות בבעלי החיים המוכרים ביותר. הבמאי תומאס בלמס עקב אחרי ארבעה תינוקות ברחבי העולם בשנת חייהם הראשונה: מארי מיפן, ביירג'רגל ממונגוליה, הטי מארצות הברית ופוניאו מנמיביה.

בלמס עקב אחרי התינוקות במשך מאות שעות צילום ותיעד אותם ברגעים הקסומים ביותר. הוא ניסה להבין האם הבדלי התרבויות משפיעים על התפתחות התינוק. כך רואים תינוקת אחת שרגילה לראות חיות רק מאחורי זכוכית בגן החיות לעומת תינוק אחר שגדל איתם באחו. באותו אופן תוכלו לראות בסרט את התינוק המונגולי שיוצא מבית החולים עם מוצץ שעשוי מתפוח אדמה וקיסם.

התוצאה הסופית היא הסרט "בייביז" (תינוקות) שמציג בימים אלו בבתי הקולנוע שמראה כי בסופו של דבר כל התינוקות החלו לזחול וללכת באותו שלב של חייהם. מלבד הצילומים המרהיבים שמתארים את הסביבה השונה שבה גדל כל אחד מהתינוקות, הצפייה בסרט גם מבהירה אולי מסר - יותר משחשוב היכן גדלים, יותר חשוב החום והאהבה שמקבלים מההורים.

רוצים לדעת על עוד סיפורים מרגשים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק