שירה גבריאלוב שוברת את המצור הטורקי

ימים לא קלים עברו על שירה גבריאלוב: לאחר שיצרה קשר עם חברת התקליטים המצליחה בטורקיה, הגיע המשט הטורקי שהטיל צל כבד על יחסי ישראל-טורקיה. למרות הכל החוזה נחתם ושיריה של גבריאלוב יופצו בקרוב בכל רחבי טורקיה. "פחדנו שהעסקה תתבטל, אבל האנשים המקסימים בטורקיה התייחסו לכך בביטול", אומרת גבריאלוב בהתרגשות

בימים שבהם קיים מתח בין ירושלים לאנקרה, מגיעה תקווה לשיפור ביחסים עם טורקיה מכיוון לא צפוי: חברת התקליטים הטורקית תפיץ את אלבומה של הזמרת שירה גבריאלוב בטורקיה.

טופקאפי מיוזיק, חברת התקליטים העצמאית הגדולה בטורקיה, חתמה על חוזה עם גבריאלוב ותשווק הופעותיה במדינה. "עם היוודע על תוצאות המשט והשלכותיו, קצת פחדנו שהעסקה תתבטל, אבל האנשים המקסימים בטורקיה התייחסו לכך בביטול, ואמרו שאין להם שום קשר לנושא או רצון להתעסק עמו", סיפרה גבריאלוב בהתרגשות.

גבריאלוב, לה שורשים טורקיים דרך אביה - הזמר והיוצר מיקי גבריאלוב - הופיעה באירועי יום העצמאות של הקונסוליה הישראלית באיסטנבול לפני כחודש וחצי. היא ומנהלה האישי אלון אמיר ניצלו את שהותם לפגישה עם נציגי טופקאפי מיוזיק, שהתלהבו מהשירים של שירה ומקולה. לאחר מספר ימים שיתוף הפעולה יצא לדרך.

גם מנהלה האישי הביע את התפעלותו מההחלטה להפיץ את שיריה של זמרת ישראלית בטורקיה. "הופתענו לטובה מהחלטת חברת התקליטים שלא לבטל עמנו את ההסכם" אמר אמיר. "אנו רואים שהמדיניות של ראש הממשלה הטורקי לא מייצגת את עמדת כל העם הטורקי ושכנראה יש לנו שם עדיין ידידים רבים וטובים".