אדיר מילר: ממירי לניצול שואה

אחרי שלל התפקידים, מצחיקים או מרגשים, אותם ביצע במהלך הקריירה שלו, נדמה כי הדמות אליה הוא הכי יתחבר היא הדמות של יעקב ברייד. ברייד הוא ניצול שואה שעלה לארץ בגפו, ומילר אומר שבמהלך הצילומים הוא הזדקן לאט לאט, והפך בעצם לסבא שלו, שנפטר שהיה בן 8. במקביל לסרט, מילר כבר עובד על העונה השלישית של רמזור

אחרי שהשתתף במגוון תפקידים, דרמטיים ומרגשים מחד, ומאידך תפקידים שגרמו לכולנו כאבי בטן מרוב צחוק, מתכונן אדיר מילר לתפקיד חייו בסרט החדש של אבי נשר. בסרט הוא יגלם את תפקידו של יעקב ברייד, ניצול שואה שהגיע לחיפה והפך לשדכן. מילר מספר שבמהלך הצילומים עבר עליו תהליך של הזדקנות. "הפכתי לסבא שלי", הוא מתאר.

הדמות של יעקב ברייד נבנתה על פי אופיו של סבו ז"ל, שנפטר כאשר מילר היה בן שמונה. ברייד הוא ג'נטלמן אירופי, אחד כזה שלובש חליפה גם בקיץ. מילר בחר לספר על סבו, דווקא סיפור שלא קשור אליו. אבל יכול להעיד על אופיו. "הוא השתחרר מברגן בלזן, ועשה דרך ארוכה כדי להגיע לפגוש את סבתי ואת אמי שהייתה בת 3. הוא נשא בובת פורצלן שלקח מהגרמנים, כשאמי ראתה אותו היא הפילה את הבובה מרוב התרגשות".

"מנהל פוקס ציטט אותנו"

"אני קודם כל קומיקאי", אומר מילר, ואת זה כל אחד שצפה בפרק של "רמזור" יכול להבין. מילר מגלם שם את הדמות של אמיר, או כמו שאשתו קוראת לו, מירי. בימים האלה הוא עובד על העונה השלישית של הסדרה, שנמכרה לאחרונה לרשת פוקס.

"אנחנו יושבים מול מנהל פוקס, והוא מצטט סצנות שלמות שלנו מהסדרה ואומר לנו 'זה בדיוק כמו השיחות שלי ושל אשתי'. וזה אחד שאנשים רועדים ממנו", מספר מילר על הפגישה ששינתה את פני הסדרה. מנהל פוקס בחר לצטט קטע בו לילך גוערת באיצקו על צבע סבון הכלים אותו הוא בחר להביא, סיטואציה יומיומית בחיי הנישואים. מי מאיתנו לא יכול להזדהות עם זה? בדיוק כמו ההזדהות של מילר עם יעקב ברייד, או שמא נגיד עם סבא שלו?