מסתמן: תביעת מעריצים נגד מטאליקה

מעריצים של להקת מטאליקה שוקלים להגיש תביעה ייצוגית בשל תקלות הסאונד, שמקורם בציוד ההגברה של הלהקה, ובשל מחירי הכרטיסים הגבוהים להופעה אמש ברמת גן. זה לא מה שהם ציפו מלהקת הרוק הכבד הוותיקה והמפורסמת בעולם

כנראה שרוב מעריצי מטאליקה בישראל יזכרו את התקלות בסאונד יותר מכל ההופעה אמש בישראל. הם שילמו מאות שקלים עבור כרטיס ורבים מהם המתינו כבר מהבוקר מחוץ לאצטדיון רמת גן כדי להיות קרובים למלכי הרוק הכבד.

המעריצים לא ציפו מלהקה מקצוענית כזו לתקלות חוזרות במערכת ההגברה. "אין מה לעשות. זו להקה ישנה. הם מבוגרים ואני נהנית ממה שיש. באתי ליהנות ממה שהם נותנים", אומרת המעריצה יעל ברק ממשמר איילון.

מטאליקה מציינת השנה שלושה עשורים של "דיסטורשן", בתוספת כל קלישאות הרוקנרול - התמכרויות, התמסחרות, מריבות, וכיאה לשנות ה-2000, גם טיפול קבוצתי. זו להקה שגידלה דורות שלמים של מעריצים שאתמול יחד לבילוי משפחתי.

במשך שעתיים רעמו התופים והגיטרות שאותם ליוו מסכי הענק, הזיקוקים והלהביורים. 25,000 הצופים שוויתרו על גמר גביע האלופות קיבלו ממטאליקה את הלהיטים שפרסמו אותה לאורך השנים - "Master of puppets", "Sandman", ""Nothing else matters וגם כמה שירים חדשים.

מפיק המופע לא מתרגש מהטענות

בניגוד לשתי ההופעות הקודמות של מטאליקה בישראל, ב-1993 וב-1999, הפעם נצפו באצטדיון קרחות מכובדות. המארגנים, שנאלצו להוריד מחירים בעקבות מחאת המעריצים, מתמודדים עכשיו גם עם הטענות על תקלות הסאונד.

"כל הארגון ההתחלתי של ההופעה היה משהו לוקה בחסר - מהמחירים הגבוהים, בעיות של הסאונד והבעיות של הכרטיסים", טוען נוי אלוש, עיתונאי ומבקר מוזיקה. "קיבלנו תלונות רבות של צופים שרוצים להגיש תביעה ייצוגית בעניין, גם נגד הלהקה", מסביר עו"ד רם גורודיסקי מאתר "משפטי", מומחה בתביעות ייצוגיות.

את גד אורון, מפיק המופע, האיומים האלה לא מרגשים. "מתוך שעתיים ועשרה, במשך בדיוק 3% מהזמן קרתה תקלה במערכת המורכבת והמסובכת הזאת", הוא טוען ומוסיף: "אנחנו נשקול איך להגיב על התארגנויות כאלה או אחרות, שלהערכתי לא יעלו יפה, כי אין לזה הצדקה".

חברי מטאליקה, שהגיעו אתמול לישראל במטוסים פרטיים נפרדים המריאו להופעה הבאה מיד אחריה. הם השאירו אמנם כמה מעריצים כועסים, אבל גם כמה אלפים שחזרו הביתה מסופקים, עם צלצולים באוזניים.