צפו ביום העצמאות של ליאור נרקיס

אין זמר שלא מחכה ליום העצמאות. הדילוגים בין המכוניות המפוארות למסוקים, הריצות בין הערים והסיפורים המסורתיים על הפעם שהם אמרו ערב טוב לחדרה, שהם בכלל היו בגדרה. צפו במדינת ישראל חוגגת עצמאות, מהעיניים של ליאור נרקיס ומנהלת ההפקה שלו

הילדים בני הארבע, חברי להקת גוזלי נס ציונה, שעלתה להופיע בשעה 20:20 בבימת החגיגות בעיר, לא שיערו שהם אלה שיעכבו את אחד ממלכי הזמר המזרחי, ליאור נרקיס. לנרקיס, אותו מנהלת רווית פרדמן, יש משימה אחת ברורה: להגיע לגבעת אולגה בשעה 23:35, ולא דקה לאחר מכן. שכחנו להזכיר שאחרי ההופעה בנס ציונה שאמורה הייתה להתחיל בשעה 21:00, הוא עוד אמור להופיע גם ברמלה.

אז מה עושים כדי לתקתק את נרקיס בין נס ציונה, רמלה וגבעת אולגה? מנסים לקמבן עם פזית מהעירייה, זאת שאחראית על סדר ההופעות, כדי שליאור נרקיס יוכל לעלות כמה דקות קודם. פרדמן, שזהו יום העצמאות ה-16 שלה, נתקלת בקשיים מול אותה פזית, שמתגלה כבחורה עקשנית, שלא מוכנה לבטל הופעה של נערות, ולא מוכנה להגיד לראש העיר לקצץ 2-3 דקות בשביל מי שבאמת הוציא את האלפים מהבתים אל מרכז נס ציונה.

עוברים לתחנה הבאה - נרקיס מתחיל לדאוג

"אני כל ערב יוצא, כל הזמן צריך להתלבש, להתחדש, להרגיש פרש", מסביר נרקיס, שיוצא להופיע כאשר אשתו כורעת ללדת. "אם זה קורה את מסדרת לי את הכתבה", הוא מסביר לאשתו ספיר, לוקח חמישה זוגות נעליים ויוצא לדרך, כאשר הוא יודע שהחוזה הלא כתוב, יחייב אותו גם להצטלם עם כל מקורביו של ראש העיר והילדים שלהם.

כאשר מגיעים לרמלה, מבינה פרדמן שכל העסק עלול להתעכב מכיוון שההמון פשוט לא מאפשר לרכב של נרקיס לעבור. "אין לי פה משטרה, אתה לא מבין שאני נוסעת על עגלות של ילדים?", כך היא פונה למארגני הבמה ברמלה. פרדמן לא מחכה לשוטרים, ומפנה את הדרך לרכב בעצמה, הכל בשביל לעמוד בלוח הזמנים.

"אין באלאנס, אין סאונד - יאללה תתחילו"

"איך שכחתי להביא נעליים?", אומר נרקיס, "איזה מבאס זה, אני לא יכול להחליף בגדים", מה שנאמר, פרדמן והדאגה ללו"ז, נרקיס והדאגה שלו ללוק, כל אחד צריך להרגיש פרש לא? בסופו של דבר נמצא פיתרון ונרקיס מצליח להחליף בגדים, מה שלא פותר את הכאוס על הבמה. הקלידן שורף את הפיוז של ארקדי מההגברה. מה שמפיק מפיו של ארקדי איומים כלפי הקלידן, וכאשר רווית מבקשת משטרה, היא מגלה שהשוטרים עסוקים בצילומים עם נרקיס.

אגב לוח הזמנים, את ניסים מעיריית רמלה לא מעניינות ההתחייבויות של נרקיס וצוותו. "הוא התחייב לארבעים דקות, והוא יירד מהבמה בשעה 23:02, לא שנייה לפני". נרקיס סוגר את 40 הדקות שלו, האמרגנים שלו לוקחים את הצ'ק, ומתחילים בנסיעה לעבר גבעת אולגה, לשם הם מגיעים באיחור של 25 דקות. אחרי שנרקיס עלה להופיע בגבעת אולגה, והצטלם עם סגן ראש העיר והמקורבים, התפנתה פרדמן לגלות את החדשה הכי רומנטית מהיום המלחיץ הזה - בנה התקשר אליה וסיפר לה על הנשיקה הראשונה שלו.