מלך הפופ האתיופי כובש את גני התערוכה

אלפי מעריציו של הזמר האתיופי טדי אפרו נשמו אמש לרווחה לאחר שקיבלו את פניו בנתב"ג. לשמחתם, ענן האפר לא איים על בואו של מלך הפופ שיקיים הערב הופעה חד פעמית בגני התערוכה בת"א. מלבד יוצאי הקהילה האתיופיות, גם חבר שב"ק ס' מתכוון לבצע איתו כמה שירים במהלך שהותו בארץ

אם תבחינו הערב ברבבות אנשים ששרים באמהרית בדרכם לגני התערוכה, תדעו שהם נמצאים בדרכם להופעה של הזמר טדי-אפרו. מלך הפופ האתיופי בן ה-33 הגיע אמש לארץ לכבוד יום העצמאות ה-62 של מדינת ישראל, ויקיים הופעה חד פעמית בגני התערוכה בתל אביב.

במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים כדי לקבל את פניהם של יותר מ-12 אלף מעריצים שכבר נשבו בקסמיו של טדי. המארגנים מסבירים שמעריציו לא נמנים רק עם יוצאי העדה אתיופית, והם כוללים גם ישראלים רבים שהתאהבו במסרים שהוא מעביר בשיריו. גם פילוני מההרכב שב"ק ס', התלהב מהזמר האתיופי והוא מתכוון לבצע איתו מספר שירים במהלך שהותו בארץ.

טדי אפרו מגיע להופעה אחרי ששוחרר מהכלא באתיופיה. שירי המחאה שלו העלו אותו לתודעה מיד לאחר חילופי השלטון באתיופיה לפני 18 שנים, שלוו במלחמה אזרחית עקובה מדם. מאז, השלטון חרט על דגלו את המילים דמוקרטיה וחופש הביטוי כעיקרון החשוב ביותר, אך טדי טוען בלא מעט משיריו, שאלו מילים מכובסות.

מילים בעברית לצד מסרים על חופש וזכויות אזרח

הטקסטים שלו סיבכו אותו לא מעט מול השלטונות באתיופיה. לפני שלוש שנים נשלח טדי לכלא באשמת תאונת פגע וברח שבה גרם למותו של הומלס באדיס אבבה. למרות שהכחיש את הטענות מכל וכל ואף סירב לעסקת טיעון, בית המשפט הרשיע אותו בסופו של דבר וגזר עליו שש שנות מאסר. לפני כשנתיים הוא שוחרר במפתיע מבית הכלא, והערב הוא צפוי להופיע בישראל ולשיר על חופש ביטוי וזכויות אזרח.

מלבד המסרים החברתיים, ניתן למצוא בשיריו מילים מהתנ"ך, ומסרים על הקשר העמוק של אתיופיה עם ישראל. אחד משיריו המוכרים נקרא בתרגום חופשי יום הכיפורים", וגם המילה "ישראל" מופיעה לא מעט פעמים בשיריו. עשרות המעריצים שקיבלו אמש את פניו של טדי בשדה התעופה עם בואו לארץ, יגיעו גם הערב להופעה בגני התערוכה. אם עדיין לא רכשתם כרטיסים למופע, תוכלו לרכוש את הכרטיסים הבודדים שנשארו תמורת 200-400 שקלים לכרטיס V.I.P.