מירה עווד ביטלה הופעה ביום העצמאות בבריטניה - ועוררה סערה

הזמרת שייצגה את ישראל באירוויזיון מוצאת עצמה שוב בלב האש הפוליטית. הפעם היא אפילו מקבלת איומים על חייה בגלל הופעה שהייתה אמורה לבצע בלונדון. עווד החליטה לבטל את הופעתה ביום העצמאות, לטענתה – "לא בגלל האיומים, אלא בגלל התאריך המורכב"

עווד שוב מעוררת סערה (חדשות 2)

התקשורת הבריטית מגלה עניין רב בביטול הופעתה של מירה עווד בלונדון בערב יום העצמאות. עיתון ה"איניפנדנט" פרסם אתמול כתבה נרחבת שמפרטת את השתלשלות הפרשה, תחת הכותרת "מדוע לא תגיע כוכבת הפופ הערבית-ישראלית לבריטניה".

זה התחיל ביום שישי כשעווד אולצה, עקב איומים, לפרוש מקונצרט חגיגי לכבוד יום העצמאות שיתרחש בשבוע הבא בלונדון. עווד הייתה אמורה להופיע יחד עם אחינועם ניני, איתה הופיעה בארוויזיון האחרון.

במסיבת עיתונאים של מארגני הקונצרט נאמר שעווד לא תשתתף "בשל איומים עליה ועל משפחתה". עווד מכחישה. היא אפילו פרסמה בדף הפייסבוק שלה שלסיבת הביטול אין שום קשר לאיומים שקיבלה על חייה. היא טענה שהחליטה לא להופיע ביום העצמאות בגלל "המורשת המעורבת שלה".

מנהלה של עווד, עופר פסנזון אמר לגלי צה"ל ש"מירה היא משימה בלתי אפשרית. קיבלתי טלפונים מיהודים שאומרים שאין סיכוי שערבייה תופיע ביום העצמאות הישראלי ומערבים שהתקשרו מאותה סיבה".