הצצה ראשונה להצגת הילדים של גלעד שליט

בין שש ההצגות שיתחרו בחופשת הפסח בפסטיבל חיפה להצגות ילדים תהיה גם הצגה אחת שעשויה לסקרן הורים אפילו יותר מאשר הילדים. "כשהכריש והדג נפגשו לראשונה" היא הצגה שנוצרה בהשראת סיפור שכתב גלעד שליט כשהיה ילד

בגיל 11 ילד בשם גלעד שליט כתב סיפור על כריש ודג שאמורים להיות אויבים אבל הופכים לחברים הכי טובים. כמעט ארבע שנים אחרי שנחטף - הסיפור שלו הופך להצגת ילדים.

"אנחנו חורשים על הספר הזה ושותים ממנו וגומעים ממנו את כל התמימות הזאת", אומר אורי אומנותי, שמשחק בהצגה. עוז מורג, במאי ההצגה מספר: "זה סיפור שאני חווה אותו בבית, בארוחות שישי אמא שלי מקריאה את הספר הזה לאחיינים שלי. לא ידעתי שגלעד כתב את זה עד שהתחלתי לעבוד על זה".

כשהחלו את העבודה לפני תשעה חודשים בתיאום עם נועם ואביבה שליט, לא שיערו כמה ארוך יהיה המאבק האישי שלהם. נועם שליט חשב שעד פסח, זמן עליית ההצגה, גלעד שליט כבר יחזור. השחקנים יוזמי ההצגה כבר יצרו לעצמם פנטזיה, לפיה שליט כבר יחזור וישולב בהצגה, אפילו כמפיק. המציאות כידוע - קצת פחות משמחת מזה.

"אני לא מצפה שילד יבין שההצגה קשורה לגלעד", אומר הבמאי. אביבה ונועם, בינתיים, שמחים שההצגה עולה ומזכירים שההצגה הזו עולה בפסח - חג החירות.