הזמרת ביונסה כבשה את הגראמי

אורן לביא, ישראלי המתגורר מספר שנים בארה"ב, לא זכה הלילה בטקס הגראמי בפרס הוידאוקליפ הטוב ביותר. מי שקטפו את הפרס בקטגוריה היו ה"בלק אייד פיז" על הוידאו לשיר "Boom boom pow". הזוכה הגדולה של הטקס היא ללא ספק הזמרת ביונסה, עם שישה פסלונים, מתוכם התואר על השיר הטוב ביותר

לבשורות האלה אנחנו כבר רגילים: שוב נציג ישראלי הגיע עד לגמר בטקס היוקרתי ביותר שיכול להיות, ובאופן מפתיע, על אף שכולם חזו לו הצלחה, הוא לא הצליח לזכות בפסלון המוזהב. אורן לביא, הנציג הישראלי שהיה מועמד לזכייה בגראמי בפרס הוידאוקליפ הטוב ביותר על השיר "Her morning elegance" לא זכה הלילה בפסלון הנחשק.

מי שזכו בפרס בקטגוריה של לביא היו ה"בלק אייד פיז" על הוידאוקליפ לשיר "Boom boom pow" שנוצר על ידי מת'יו קולן ומרק קודסי ובוים על ידי חביאר חימנז, אנה ג'וזף ופטריק נוג'נט. הוידאוקליפ הייחודי של לביא הורכב ממאות צילומי סטילס שחוברו יחד לקליפ בטכניקה מיוחדת של אנימציה. רק בשבוע הראשון לעלייתו ליוטיוב צפו בו קרוב ל-10 מיליון אנשים.

ביונסה מובילה עם חמישה פסלונים

את פרס השיר הטוב ביותר של השנה קטפה, באופן לא מפתיע, הזמרת ביונסה, שזכתה בתואר על שירה "Put a ring on it". ביונסה היא האמנית המעוטרת ביותר בטקס עם שש זכיות, כשהיא מקבלת את הפסלון גם בקטגוריות שיר ה-R&B הטוב ביותר, אלבום ה-R&B הטוב ביותר, זמרת ה-R&B הנשית הטובה ביותר, אלבום ה-R&B העכשווי הטוב ביותר וההופעה המסורתית הטובה ביותר של R&B. מדובר בשש זכיות מתוך עשרה מועמדויות בסך הכל - יותר מכל אמן אחר בטקס.

בין הזוכים הנוספים בקטגוריות השונות ניתן היה למצוא גם את זאק בראון בנד (האמן החדש הטוב ביותר), ג'ייסון מראז (זמר הפופ הטוב ביותר), ליידי גאגא (שיר הדאנס הטוב ביותר ואלבום הדאנס הטוב ביותר), ברוס ספרינגסטין (סולו הרוק הטוב ביותר) ולהקת "גרין דיי" (אלבום הרוק הטוב ביותר).

אחרי האכזבה הקלה הנוכחית עומדת בפני מדינת ישראל מטרה נוספת - זכייה באוסקר. לאחרונה נודע כי הסרט "עג'מי" העפיל לשלב מתקדם במסגרתו נבחרו תשעה סרטים כשמתוכם ייבחרו החמישה שיהיו מועמדים בטקס עצמו.