חבריו של קיסר הגיטרה נרתמים לעזרתו

אמנים רבים נרתמו היום לעזרתו של "מלך הגיטרה המזרחי", יהודה קיסר, וערכו לכבודו יום שידורים מיוחד ברדיו לב המדינה. החברים הטובים מנסים להוציא את קיסר מחובותיו הכבדים, לאחר שאיבד את כל רכושו לאחרונה ומצבו הידרדר מאוד. "המוזיקה המזרחית זו משפחה - לא רק בשמח, גם בעצוב", אומרים החברים

אתמול הבאנו כאן לראשונה את סיפורו העצוב של הגיטריסט יהודה קיסר, וכבר היום התגייסו חבריו הטובים והרבים של "מלך הגיטרה" וערכו לכבודו יום תרומות.

כוכבי הזמר הים-תיכוני נרתמו לעזרת חברם שנמצא במצוקה כלכלית אדירה, וערכו החל משעה 10:00 בבוקר - "יום שידורים מיוחד" בתחנת הרדיו לב המדינה שכולו מוקדש לקיסר. "האיש שפחות או יותר קבע איך תישמע גיטרה חשמלית בשיר מזרחי", אומר השדרן אליקו כהן שיזם את הפרויקט, "הוא עמוד התווך של המדינה, עד היום".

אבל מעבר לכבוד שערכו האמנים לקיסר, מטרת היום העיקרית הייתה לגייס עבורו כסף, לאחר שנקלע לקשיים כלכליים כבדים. "אין זמן לנגן כי אני עסוק בצרות", אומר בצער קיסר.

עד לשעות הערב המוקדמות הצליחו החברים הטובים לגייס כבר 150 אלף שקל וידם עוד נטויה. "המוזיקה המזרחית זו משפחה, לא רק בשמח, גם בעצוב", אומרים האמנים החברים שנחושים להמשיך במרץ בגיוס התרומות.

במשך שנים ארוכות היה הגיטריסט יהודה קיסר מעמודי התווך של המוסיקה המזרחית בישראל וליווה לאורך השנים את גדולי הזמר הים-תיכוני: מזוהר ארגוב, דרך מרגלית צנעני ועד אייל גולן. אבל לאחרונה הידרדר מצבו הכלכלי של קיסר והוא איבד את כל רכושו.

כעת הוא חייב מאות אלפי שקלים לבנקים ולשוק האפור, ונאלץ לבלות את לילותיו במכונית הסוזוקי הישנה שלו. "הגעתי למצב שאין לי בית", מספר קיסר בן ה-56 בכאב.

לתרומות ניתן להתקשר למספר: 03-6242390