השר אלי ישי נגד יוצרי ניקוי ראש

לפני כמה שבועות אמר השר ישי ב"פגוש את העיתונות" כי העובדים הזרים מביאים עמם מחלות. הצגה חדשה המועלית בהבימה מביאה את הדברים האלה תוך השוואה בין השר לבין נאצים. ישי תובע התנצלות, אך יוצרי ההצגה לא מתרגשים

בהצגה "נפגעי חרדה" חוזרים יוצרי ניקוי ראש המיתולוגית לשתף פעולה אחרי 35 שנה. מוטי קירשנבאום, אפרים סידון וב. מיכאל יוצרים הפעם הצגה סאטירית נוקבת בתאטרון הבימה. את החומרים הם אספו מתכניות האקטואליה, למשל דבריו של השר אלי ישי על המחלות שמביאים הפליטים.

בחזרות מבצע השחקן תומר שרון מועל יד כשהוא חוזר על דבריו של השר ישי. בגרסה הסופית הוא לא עושה זאת עד הסוף, אבל ההשוואה מאוד ברורה.

השר ישי כלל לא מבודח מהדברים: "אני חושב שההשוואה לגרמני, לנאצי, בהופעה שכזו היא חרפה", הוא אומר. "זה לא משום שאני מוצג ככה, אלא להשוות כל יהודי לנאצי זה לעבור את כל הגבולות".

מוטי קירשנבאום לא מתרגש מהשר ישי: "בכל התנחלות כשמישהו מגיע, פקח, ישר קוראים לו נאצי. צועקים להם נאצים. צועקים לשוטרים נאצים. אבל זה בסדר. זה המאבק על ארץ ישראל". ישי אמר כי ידרוש התנצלות מתיאטרון הבימה, התיאטרון הלאומי שממומן על ידי כספי ציבור.

יוצרי ההצגה כמובן לא מתכוונים להתנצל. הזקנים מניקוי ראש נחושים לבעוט, להכאיב ולעצבן. רק כך, הם מזכירים, עושים סאטירה אמיתית.