יורם טהרלב בקליפ שקורע את הרשת

מבן-גוריון ועד הישרדות, ממשה שרת ועד הסושי. יורם טהרלב תמצת בדקה אחת בלבד את ההיסטוריה של מדינת ישראל והפך ללהיט ענק ביו-טיוב. "אני המום", מודה הפזמונאי. צפו גם אתם בקטע הווידאו שכבש את הרשת

להפתעה הזו גם יורם טהרלב לא היה מוכן. הפזמונאי הוותיק נדהם לגלות את הפופולריות העצומה לה זכה לאחרונה - והכל בזכות סרטון אחד ביו-טיוב.

רעייתו של טהרלב החליטה להעלות לאתר שיתוף הקבצים קטע בשם "60 שניות על 60 שנה" מתוך הופעתו, ובו הוא מתמצת בהצלחה את ההיסטוריה של מדינת ישראל: מההצבעה באו"ם ועד הישרדות. בשלושה שבועות בלבד הפך הסרטון ללהיט ברשת עם יותר מ-140 אלף צפיות.

"אני המום", התוודה הפזמונאי שכתב את המדובר לכבוד חגיגות 60 השנה. "לא השתמשתי מעולם ביוטיוב. אני בכלל לא יודע איך זה עובד".

היסטוריה ב-SMS

טהרלב מסביר כי החליט לסכם את המאורעות שחווינו במשך התקופה הארוכה בדקה בלבד, כיוון שהבין כי הדור הצעיר לא הולך לקרוא את ההיסטוריה של מדינת ישראל עד "שמישהו יצמצם את זה לגודל של SMS".

אז מה קרה כאן ב-60 שנה? הנה הגרסה המלאה, לפי יורם טהרלב:

ארבעים ושבע, דיונים באו"ם. משה שרת מרביץ נאום. שותים קפה בהפסקה. רוסיה תומכת בחלוקה. ארבעים ושמונה השעה הגיעה - בן גוריון מכריז, הקהל מריע. אוטובוס בוער, יריות בחוץ ואנחנו מתחילים לרוץ.

ארבעים ותשע הכל סגור,גמרנו את מלחמת השחרור. קולטים גלים של עליה, פחון, מיטה ופתיליה. לא נשכח את אלטלנה. דב יוסף מכריז על צנע. ברמת רחל פיצוץ ואנחנו ממשיכים לרוץ.

לא הספקנו עוד לנשום, הו הסלע האדום. נפט זורם בחוליקאת - בראבו למאה ואחת! הופ ייבשנו את החולה, יש סוכר בעיר עפולה. שילומים מיליארד מארק, ביפו קם הלונה פארק!

חמישים וחמש, חמישים ושש - פעולות תגמול, מבצע קדש. בלכיש תעשיה סטלמך - איזה ראסיה! טיל שביט עף לרקיע אייכמן בא מארגנטינה ולבי ירון ירונה יש סודות בעיר דימונה.

שנות השישים תתנו אימון זה לא משבר, זה רק מיתון. בקונסוליות יש כבר תור האחרון מכבה את האור. ופתאום מלחמת ששת כל הארץ מתאוששת לכותל כבר עושים שיפוץ ואנחנו ממשיכים לרוץ.

יום כיפור חלף עבר, לא למדנו שום דבר. מהפך של הימין מי את החיים יבין? ופתאום בחיאת השם סאדאת מבקר ביד ושם. גם הוא יחלוף, ובמהרה הוי ארצנו הוי ארצנו לבנון אחר כתלנו.

שמונים ושבע אינתיפאדה אוטוסטרדה אל הנאדה. באוסלו דף חדש נפתח, ראש הממשלה נרצח. ערפאת שב לרמאללה - במקומו עלה חיזבאללה. החמאס כובש את עזה שוב אתה ראשון יא קאזה.

כך חולפים להם ימינו בין אוי וויי לבין אויבינו. בין פלאפל לבין סושי בין הג'יפ למיצי-בושי. הוי ארצי, אל תקנאי בי: אולמרט או ברק או ביבי החיים פה יא חביבי - הישרדות על אי קאריבי.