פרץ ו"השלופים": בית המשפט יכריע

הזמר קובי פרץ חטף השבוע תביעה של 100 אלף שקל בגלל אות אחת. הוא הופיע בבר-מצווה בעפולה, ולטענת המשפחה באמצע ההופעה כינה את הקהל "שלוכים", עלבון כבד לפי הסלנג המרוקאי. קובי פרץ טוען להגנתו כי השתמש במילה "שלופים", מילה חיובית שהמציא בעצמו, אבל המשפחה מסרבת לסלוח

הזמר קובי פרץ לא תיאר לעצמו שהופעתו בבר המצווה בעפולה תעלה לו בתביעה משפטית על סך של 100 אלף שקלים. הכל בגלל מילה אחת שעד היום חלוקים הצדדים לגביה - שלופים או שלוכים? כשהוא נשאל אם הוא לא מפחד שהמקרה האחרון עלול להעליב את הקהל שלו ולגרום לדעיכתו, הוא לא מתבלבל. "פחדתי מאוד בהתחלה, כי כל אמן בעולם לא שווה שקל בלי הקהל שלו", הוא עונה, אבל עדיין דבק בגרסתו: "אם הייתי אומר שלוכים, הייתי קם עכשיו כמו גדול, כמו גבר, ומבקש סליחה. זו לא בושה".

אבל בשביל המשפחה מהצפון שבטוחה כי פרץ העליב במתכוון במהלך האירוע, סולחה היא כבר לא אופציה. פרץ עצמו הופתע לגלות היום בעמוד האחורי של מעריב שהמשפחה הפגועה עדיין כועסת מאוד ולא שוכחת. אין בליבם אפילו סיכוי למחילה. "הוא פשוט בייש את העדה המרוקאית", אומר אלירן כהן, אבי המשפחה מעפולה. מבחינתם, וככל הנראה גם מבחינתו של פרץ, כל מה שנותר הוא שבית המשפט יכריע בסוגיה.

"שלופים" בירח הדבש

רוביק רוזנטל, עיתונאי ובלשן שכתוב את מילון הסלנג הישראלי, מעיד כי "שלוכים" היא מילה שיכולה להעליב את בני העדה המרוקאית. אך האם קיימת במילון המילה "שלופים"? לדברי רוזנטל, היא אינה קיימת, לפחות לא בסלנג הישראלי.

"זה סלנג שלנו, בין החברים המצומצמים", ממהר פרץ להזכיר. "יש לי דרבוקיסט ויום אחד עברה קבוצה של בחורות יפות והוא צעק 'איזה שלופים, חבל על הזמן'". כדי להוכיח ששלופים היא אכן המילה שלו, מוציא פרץ סרט שצילם בירח הדבש עם אשתו ענבל, שם הוא מתועד צועק לעברה "שלופים".

גם אם מדובר בסוגיה מאוד מביכה עבור הזמר, לפרץ יש מעלה אחת מאוד ברורה - הוא יודע להפוך כל סיטואציה לזהב. הפרשה הזו, לא נעימה ככל שתהיה, הגיעה לפרץ בול בזמן. בשבוע הבא הוא ימריא יחד עם כל הלהקה שלו לסיבוב הופעות בארצות הברית, שם יופיע בין השאר בפני הקהילה היהודית בלוס אנג'לס. שלופים או שלוכים, זה כבר לא משנה - אלא אם יש למילים הללו מקבילה באנגלית.