צפו ביום השני של פסטיבל ראש פינה לתקשורת

כמדי שנה, מתכנסים מיטב האנשים של עולם הטלוויזיה לדיונים מרתקים על עתיד המדיה והשינויים שעברו עליה ועוד יעברו עליה בהמשך. כאן באתר האינטרנט אנו מעבירים את ימי הכנס בשידורים חיים. צפו ביום השני של הפסטיבל

פסטיבל ראש פינה לתקשורת נכנס ליומו השני וממשיך לדון בחוקי המשחק המשתנים בעולם התקשורת בישראל. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר בשידור חי את ההרצאות והפנלים בפסטיבל ראש פינה שיעסקו בנושאים החמים שנמצאים על סדר היום של אנשי התקשורת.

הפסטיבל שנפתח אתמול, יימשך עד מחר, ובו ישתתפו מיטב האנשים שעוסקים בקהילת הטלוויזיה: אנשי הפקה, מפרסמים ואנשי שיווק שינסו לפצח את הדרך להתמודד עם כל אותם שינויים.

ההרצאה הראשונה " איפה היינו ומה עשינו " תחל בשעה 9:30 ותחשוף נתונים מפתיעים על תעשיית התוכן בישראל בעשור האחרון. חצי שעה אחרי כן יתקיים ראיון ראשון מאז התפטרותו המפתיעה של משה גביש, לשעבר יו"ר רשות השידור בהשתתפות העיתונאי רינו צרור. בשעה 10:45 יתכנסו מומחים מכל זרועות התעשייה שיציגו את הרגולציה האוטופית בעיניהם.

אחת ההרצאות המעניינות שתועבר בכנס תתייחס לחוקי המשחק בעולם הטלוויזיוני שהשתנו בעקבות ריבוי הפלטפורמות בתעשייה. בפאנל שיחל בשעה 11:30 ישתתפו בכירים באינטרנט ובתקשורת ובהם ריקי דרורי מגוגל ישראל, לירן דן, סמנכ"ל מדיה אינטראקטיבית בחדשות ערוץ 2, ואלעד קופרמן מחברת "קופרמן הפקות" שמפיקה בין היתר את התכנית "האח הגדול".

כיצד מרווחים כסף בעידן הדיגיטלי?

בשעה 12:15 יתקיים פאנל בנושא "המותג מנצח", שיעסוק בכוחו של המותג בתעשיית התוכן. הפאנל הבא "כולם אוהבים שקשוקה" יתקיים בשעה 13:00 ויעסוק בז'אנר התיעודי שממלא את הוואקום החברתי שהשאירו אחריהן מהדורות החדשות.

שר התקשורת משה כחלון יכבד בנוכחותו את הפסטיבל שמציין השנה עשור לקיומו. השר ישוחח בשעה 14:00 עם מייסד "דה מרקר" ו העורך הראשי גיא רולניק. שעה לאחר מכן יחל פאנל שיעסוק בשאלה: "איפה הכסף?". בכירי עולם הפרסום והתוכן יתמקדו באשלה כיצד עושים כסף בעידן הדיגיטלי?

בשעה 15:45 תציג מיכל המאירי מ"גיתם" נתונים על פלטרפורמות התוכן החדשות ועל הפורמטים שייכבשו אותן. חצי שעה לאחר מכן יחל פאנל מרתק בנושא שמעסיק כל כותב של פורמט ישראלי, והוא כיצד למכור אותו לחו"ל. את הפאנל ינחה גל אוחובסקי יחד עם כאלו שכבר "עשו את זה".

זו השנה העשירית ברציפות שהפסטיבל מתקיים, אולם השנה חוותה התעשייה טלטלה בעקבות התאבדותו של השחקן והבדרן דודו טופז ז"ל. בהמשך היום יתקיים פאנל נפרד שיעסוק בפרשת טופז. כאמור כל הדיונים היום יועברו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט עד השעה 17:00.

עוד בנושא:

סיכום היום הראשון של פסטיבל ראש פינה לתקשורת

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?