סטיבן ספילברג יפיק סדרה על בית החולים "שערי צדק"

בית החולים הירושלמי "שערי צדק" צפוי בקרוב לעמוד תחת אור הזרקורים העולמי. המפיק והבמאי היהודי המצליח סטיבן ספילברג יוזם סדרת דוקו-ריאליטי חדשה סביב המתרחש בין כתלי בית החולים בעיר הקודש. בעקבות הפרוייקט היוקרתי, צפוי בית החולים להתפרסם ברחבי העולם כולו

ספילברג עולה לירושלים. ארכיון (רויטרס)

מהוליווד - לירושלים: המפיק והבמאי המצליח בעולם, סטיבן ספילברג, צפוי לעמוד מאחורי סדרת דוקו-ריאליטי חדשה על המרכז הרפואי "שערי צדק" בבירה. את הסדרה יביים פיל רוזנטל, יוצר ומפיק הסיטקום זוכה פרס האמי "כולם אוהבים את ריימונד".

ספילברג, באמצעות אולפני 'דרימוורקס' בהם הוא שותף, יפיק את הסדרה שתצולם ותתבסס כולה על הנעשה בין כתלי בית החולים. על פי דיווחים נוספים, להפקה יצטרף ככל הנראה המפיק הישראלי צפריר קוחנובסקי.

ספילברג כבר לקח חלק בעבר בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה הישראלית. בשנת 1993 הפיק וביים את הסרט "רשימת שינדלר" ובשנת 2005 את הסרט "מינכן", העוסק בטבח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן ב-1972. אולם כעת לוקח ספילברג צעד אחד קדימה, על ידי הפקה משותפת בינו לבין חברת הפקות ישראלית.

בשנים האחרונות עומד ספילברג מאחורי "פרויקט הנצחת השואה" אותו הוא יזם ומממן, שתכליתו תיעוד עדויות ניצולי השואה. המפיק האמריקני ככל הנראה ישווק את הסדרה למדינות רבות ככל האפשר, כולל ארצות-הברית.