נינט עונה לביקורת על התקליט החדש שלה

השבוע יוצא לחנויות האלבום החדש של נינט טייב. הביקורות, בינתיים, לא ממש מהללות, אבל לנינט זה ממש לא מזיז. גדעון אוקו פגש אותה

לנינט נמאס. נמאס לה להתנצל על זה שהאלבום החדש שלה 'קומוניקטיבי', הוא בערך ההפך מהשם שמתנוסס עליו. מעצבן אותה שכל מיני מבקרים משוכנעים שהיא עשתה את זה בכוונה, כדי להראות שלא אכפת לה

"אני רוצה להבהיר נקודה מסוימת", היא אומרת. "זה לא שהיום אני עושה להם 'נא!'. אז בתקופה ההיא זה באמת מה שהייתי, זה לא שהיום אני אומרת: "בואי נעשה להם דווקא!. זה צורך עז לעשות סוף סוף את מה שרוצה אני לעשות. אנשים קוראים לזה מרד? סבבה. שיקראו לזה מרד...כי זה מנוגד לדעותיהם? שיקראו לזה מרד".

במסיבת העיתונאים הבוקר שבו ועלו המילים 'התבגרות', 'דרך', 'חיפוש', ו'האמת שלי'. זה הכי קל להיות ציניים ולזלזל בהפיכתה של הנערה מקרית גת לרוקיסטית תל אביבית שמדברת רוחניות. קצת יותר קשה להעריך את האומץ שדרוש כדי לקחת סיכון כזה. רק הזמן יגיד אם זה היה מהלך חכם

"שינוי זה דבר חיובי, ואנשים קשה להם לקבל שינוי, אני לא מאשימה אותם", אומרת טייב. "אבל בוא נדאג שכל אחד יעשה מה שטוב לו ושאף אחד לא יכפה את עצמו על אחרים".

טמירה ירדני מספרת: "כשהיא באה עם החומרים, אמרתי לה: "נינטק'ה, זה עולם אחר..זה לא מה שאת מכירה. זה להילחם על מה שאת רוצה. אם את מאמינה בזה אנחנו איתך. וזה משתלם - ערכית נפשית ובסופו של דבר גם מסחרית".

7 שנים עברו מאז הגמר המפורסם בניצנים והלידה התקשורתית של מי שלימים תהפוך למאמי הלאומית. וגם כאן, חברים, יש לה חדשות בשבילכם. "בנוגע ל"מאמי" זה מטורף, התקשורת המציאה את הדבר הזה את ה"מאמי" הלאומית הזה, וזה היה מה שהיה להם נוח באותו זמן", היא אומרת.

"זה בכלל לא קשור אלי, זה יכולה הייתה להיות כל אחת אחרת, פשוט כנראה שהיה חסר למדינת ישראל באותה נקודת זמן איזה משהו שאני במקרה באתי ומילאתי את המשבצת הזאת, אבל זה בכלל לא קשור אליי".

באלבום החדש שלה נינט ויתרה למעשה על הקהל שליווה אותה עד היום. וכן, החיבור לרוקפור, הוא גם סוג של אמירה - האלבום הזה פונה לאלו שגם אם יאהבו, אולי יתביישו להודות שבקומפקט דיסק באוטו, יש להם את החדש של נינט.