צפו: ת"א רוקדת מייקל ג'קסון תחת טיפות הגשם

אחרי יותר מחודש של הכנות ושינון צעדים, הגיע הרגע הגדול. כמחווה למלך הפופ המנוח רוקדו העוברים והשבים בכיכר דיזינגוף במרכז ת"א לצלילי הלהיט הגדול של ג'קסון. התיאום בין המשתתפים לא היה אמנם מושלם, אך אפשר לתרץ זאת בגשם השוטף

המבול החזק שהציף את תל אביב לא מנע למאות מעריצי מייקל ג'קסון לגדוש מוקדם יותר היום את כיכר דיזנגוף בתל אביב. הסיבה: ריקוד המוני של השיר ת'רילר, "מותחן" הידוע מתוך הקליפ ההיסטורי.

האירוע שנערך על עיריית תל אביב הצליח לגרור כמות מכובדת של מעריצים, חלקם לבושו כמו, כולל הכפפה, וחלקם לבושים כמו ה"זומבים" החיים - מתים שיכבו בקליפ הנודע.

מי שהגיע לכיכר דיזנגוף זכה לראות כמות בלתי מבוטלת של מטריות. ביניהן, היה אפשר למצוא רקדנים טובים יותר וטובים פחות, שחיקו את תנועותיו של מייקל - החל מהבעות פניו ועד האחיזה הידועה בכובע."התעקשנו לא לבטל את האירוע, למרות הגשם", אמרה היום לחדשות 2 באינטרנט ידידה בר צבי, מפיקת האירוע. "מאות אנשים התקשרו אליי כדי להביע את תמיכתם בקיום האירוע".

ריקוד מושחת

כאשר הגיעה השעה 14:00 ספרו הרקדנים יחד לאחור והשיר המוכר החל להתנגן. המשתתפים הנלהבים החלו לחקות את הריקוד שבקליפ, אם כי במת דיזנגוף הקטנה לא הצליחה להכיל תנועות גוף גדולות מדי, במה שיצר בליל לא ממש ברור של תנועות.

בסוף הריקוד דרשו המשתתפים נסיון נוסף, וקינחו, איך לא, עם השיר Heal the world, שהצליח לסחוט דמעה או שתיים מלא מעט מתמודדים. "אני בוכה על מייקל", אמרה ילדה בת 15, שבשנה בה נולדה האלבום ת'רילר חגג 12 שנה המדפים.

זו כבר מסורת

ריקוד המוני של השיר "מותחן" הפך כבר למסורת בעולם וכיכב בערים כמו סידני באוסטרליה, שטוקהולם בשבדיה ופרנקפורט בגרמניה. הריקוד ההמוני הידוע ביותר בוצע לפני מספר שנים על ידי אסירי בית כלא בפיליפינים שאף ביצעו אותו פעם נוספת.

"הייתי מגיעה בכל מצב, הגשם לא מפריע לי", סיכמה אחת המשתתפות. "אין ספק, אעשה הכל בשביל מייקל".