תל אביב מתכוננת לתחייה של מייקל ג'קסון

מייקל ג'קסון איננו, אבל רוחו עוד איתנו. ביום שישי בצהריים יתנגן הלהיט הגדול של מלך הפופ בכיכר דיזינגוף, וכאילו במפתיע יחלו לרקוד אותו מאות עוברים ושבים בתיאום מושלם. אתם כבר יודעים את התנועות?

המיזם הגדול ביותר לזכרו של מלך הפופ מייקל ג'קסון בישראל יוצא לדרך: עשרות בני אדם התאמנו במהלך היום במרכזה של כיכר דיזינגוף בתל אביב לצלילי הלהיט הגדול של הזמר המנוח "מותחן", לקראת הריקוד ההמוני שמתוכנן ביום שישי.

עומר לבון וחבריו, מיוזמי האירוע שכבש כבר ערים רבות ברחבי העולם, ניסו לשכנע את העוברים ושבים ללמוד את התנועות של הריקוד המוכר. לפני כחודש הם אף העלו סרטון הדרכה לפייסבוק ומאז פנו אליהם כבר אלפים שהיו מעוניינים להצטרף למחווה.

הכפיל של ג'קסון מתנגד ליוזמה

בעולם קוראים לתופעה זאת "פלאש מוב", קבוצה גדולה של אנשים שמתאספת בלב הרחוב ומתחילה לרקוד, ככה סתם ללא כל סיבה מיוחדת. לאחר מותו המפתיע של ג'קסון, תנועות הקליפ המקורי של הלהיט שיצא לפני 30 שנה כמעט, הפכו להשראה של רבים שהתקבצו וביצעו יחדיו את התנועות. אך לאירוע המתכונן יש גם מתנגדים.

הכפיל הישראלי של מייקל ג'קסון מספר כי הוא כלל אינו מתרגש מהמחווה ולא מתכוון לקחת חלק בריקוד ההמוני. "גם מייקל לא אהב לבצע אותו", נימק החקיין מספר 1 של הזמר.

אך למרות זאת, רוב התגובות ליוזמה הן חיוביות ואוהדות. ביום שישי ב-12 וחצי בצהרים תעצור הכיכר מלכת לטובת הריקוד המפורסם בעולם. כולם כמובן מוזמנים להגיע ולהשתתף.