ישראל כובשת את הוליווד

בלי ללמוד קולנוע ובתקציב אפסי, הצליח אורן פלי לביים להיט היסטרי שעומד היום בראש רשימת שוברי הקופות בהוליווד. סרט האימה שלו, "פעילות על טבעית", גרף בסוף השבוע האחרון 22 מיליון דולר

הפקה דלת תקציב ששווה מיליונים (חדשות 2)

אורן פלי, במאי ישראלי בן 38, הצליח לעשות מה שאף במאי ישראלי לא עשה מעולם. הוא כבש את מצעד שוברי הקופות בהוליווד. פלי, שהיה מפתח משחקי מחשב ומעצב אתרי אינטרנט, כלל לא למד קולנוע וצילם את הסרט באמצעות מצלמת וידאו ביתית בחדר השינה שבביתו.

אחד הבמאים המצליחים היום בהוליווד, גייס בסך הכול 15 אלף דולר כדי להפיק את הסרט ושילם לשחקנים שכר של 500 דולר בלבד. למרות מגבלות ההפקה, הסרט "פעילות על טבעית", אותו סיים ליצור לפני שנתיים, הצליח לגרוף השבוע 22 מיליון דולר, יותר מכל שובר קופות אחר בארצות הברית.

"תמיד פחדתי מרוחות רפאים"

הסרט הוא שילוב בין דרמת אימה לבין סרט "מוקומנטרי", המזכיר בסגנון את שובר הקופות "פרויקט המכשפה מבלייר". סרטו של פלי, מספר את סיפורם של בחור ובחורה , שחושדים שביתם רדוף שדים ומציבים מצלמות בבית כדי לצלם אותם.

בדבריו של פלי המובאים בידיעות אחרונות הוא מספר כי "הרעיון לסרט נולד לאחר שבמשך תקופה מסוימת קרו כל מיני דברים מוזרים בבית שגרתי בו. תמיד פחדתי מרוחות רפאים". על פי חלק מהתגובות לסרט, הנשמעות בארצות הברית, מדובר באחד הסרטים המפחידים שנוצרו שם בשנים האחרונות.