שגרירת ישראל בטורקיה: בר רפאלי

בצל המשבר המדיני בין ירושלים לאנקרה, פתחה אמש הדוגמנית בר רפאלי את שבוע האופנה של איסטנבול. דוגמנית העל שלנו נבחרה לשמש כפרזנטורית הראשית של האירוע שנערך לראשונה בטורקיה, דילגה בין השטיחים האדומים לתצוגות האופנה הרבות והוכיחה לטורקים ולעולם שיש גם כמה דברים טובים שיצאו מישראל. כתב חדשות 2 ליווה אותה

יחסי טורקיה וישראל הידרדרו לאחרונה לשפל חסר תקדים ואנחנו תוהים: האם את מה שהצליחו להרוס המנהיגים תצליח לתקן דוגמנית על? התשובה לשאלה תתברר כנראה בימים הקרובים, עם שובה של בר רפאלי משבוע האופנה שנערך לראשונה בטורקיה.

רפאלי הגיעה לאיסטנבול כשהיא חמושה בהרבה רצון טוב ויופי והראתה לטורקים את הצדדים היפים יותר בישראל. למרות שהביקור נערך ממניעים מקצועיים, רפאלי מודעת ליכולות הדיפלומטיות שהיא טומנת בחיוכיה. "אמנם אני בן אדם קטן, ואם אני יכולה להשפיע אפילו בקצת - אז אני מקווה", אמרה רפאלי.

"איסטנבול נראית אופנתית יותר מאי פעם"

בראיונות השונים שערכה על השטיח האדום הקפידה הדוגמנית הישראלית להחמיא לטורקים על האירוע. "איסטנבול נראית אופנתית יותר מאי פעם", אמרה רפאלי, וכיאה למארחת הרשמית של האירוע מטעם הטורקים - היא לא מחמיצה הזדמנות להחמיא לדוגמניות האחרות שמשתתפות באירוע. "ראיתי כאן את הבנות והם פשוט מהממות", מפרגנת דוגמנית העל הישראלית.

אז עזבו אתכם מפוליטיקה. רפאלי מוכיחה שהקלישאה של מלכות היופי על שלום עולמי לא כל כך מופרכת. "הפוליטיקאים ינסו להראות שמה שרואים על ישראל בטלוויזיה הוא לא מדוייק ואני מנסה להראות שהמצב בישראל לא כל כך קיצוני כמו שחושבים", אומרת רפאלי.

"הסכסוך הוא בין פוליטיקאים ולא בין אנשים"

קשה להחמיץ את הניגוד הטבוע באופיה של איסטנבול: דוגמניות בשמלות קצרצרות לעומת מסגדים, קריאות המואזין ודוכן של פלסטינים המוחים על 'פשעי המלחמה' של ישראל בלב הכיכר המרכזית של העיר. "האני חושבת שזה יפה", אומרת בר, "זו השתלבות כזאת של תרבויות".

את הראיון סיימה בר בנימה אופטימית: "בסך הכל הסכסוך הוא בין הפוליטיקאים ולא בין אנשים. כשהייתי פה ראיתי שכולם אוהבים את כולם. כיף לי פה".  ואם הטורקים יחשבו פחות על עופרת יצוקה ויותר על בר רפאלי - כנראה שיחסי החוץ שלנו ישתפרו לפחות במקצת.

תזכורת: בר רפאלי חושפת (כמעט) הכל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק