הצופים זועמים: שילמנו על הצגה שהופסקה באמצע

במאי המחזה "אלמה" זעם על ההחלטה לצנזר את אחת הסצנות. הוא עצר את המופע ושלח את מאות הצופים לבתיהם לאחר 50 דקות בלבד. "זו שערורייה", אמרה בזעם אחת הצופות ששילמה 265 שקלים עבור כרטיס

לא כך קיוו מאות חובבי תיאטרון לסיים את הערב התרבותי: כ-50 דקות בלבד לאחר תחילת המחזה "אלמה" אמש, התבשרו הצופים במוזיאון אסירי המחתרות בירושלים כי ההצגה מופסקת והוצאו מהמקום מבלי החזר כספי או הסבר מספק. בהפקה של ההצגה טוענים: מדובר במחלוקת עם מנהלי המוזיאון.

"זו שערורייה", אמרה בזעם פנינה שוויקי, אחת הצופות ששילמה 265 שקלים עבור הכרטיס ונאלצה לשוב הביתה מבלי שזכתה לראות את סוף ההצגה ולהשתתף בארוחת הערב שהובטחה במהלכה. "אף אחד לא דיבר איתנו: לא אנשי ההפקה ולא אנשי המוזיאון. גם השחקנים עצמם נראו אובדי עצות ולא ידעו את נפשם".

בהפקה טוענים כי הנהלת המוזיאון החליטה כי לא ניתן לקיים את אחת הסצינות שאינה הולמת את "רוח המקום". מדובר בסצינה המדמה ביקור של אלמה מאהלר והסופר פרנץ וורפל בארץ ישראל, ובמהלכה עולה הקהל על משאית ויוצא משטח המוזיאון לטיול סביב הרובע.

ההפקה: נחפש פתרון

"מנהלי המוזיאון החליטו כי המשאית אינה יכולה לעבור דרך שער הכניסה בשל היותה רחבת מידות, וכי באופן כללי אין אישור לקיים את הסצנה מחוץ לשטח המוזיאון", הסבירו בהפקה. בתגובה החליט הבמאי והמפיק האוסטרי פאולוס מאנקר לעצור את ההצגה ולשלוח את הקהל הביתה.

כרגע לא ברור עתידן של ההצגות הבאות והאם, אם בכלל, יפוצו הצופים המאוכזבים. "מחר תהיה פגישה בקאמרי, ובה יחפשו פתרון", נמסר ממפיקי ההצגה לחדשות 2 באינטרנט.