החגיגה המרהיבה של תל אביב לסוף שנת המאה

בעיר ללא הפסקה לא באמת צריך סיבה למסיבה, אבל יש - אז למה לא. התל אביבים חותמים שנה של חגיגות יום ההולדת המאה לעיר במופע ססגוני עם פירוטכניקה, זיקוקים ואמנים. פספסתם? צפו בתמונות

תל אביב, העיר בלי ההפסקה, סגר אמש באירוע חגיגי במיוחד את חגיגות המאה לעיר העברית הראשונה. באזור נמל תל אביב הופיעו מיטב האמנים, זיקוקים האירו את השמיים ומייצגי פירוטכניקה קישטו את נחל הירקון.

במהלך השנה האחרונה חגגה תל אביב את יום ההולדת שלה כמו שהיא לא חגגה מעולם. זה התחיל במופע מרהיב בכיכר רבין, המשיך במופע אופרה מיוחד ממילאנו ונמשך דרך אירועים ומסיבות רבים.

אמש זו הייתה מסיבת הסיום. על הבימה בשפך הירקון בצפון הישן של העיר הוקמו שני מסכי מים ענקיים. על המסכים הוקרן פסיפס של דמויות תל אביביות המייצגות את ההוויה התל אביבית העכשווית לצידם של מקומות המסמלים את הרוח התל אביבית.

בסיום המייצג הדליק רון חולדאי, ראש העירייה את מגדלור העתיד, אותו מגדלור המופיע בסמל העיר תל אביב כפי שצויר על ידי האמן נחום גוטמן. מגדלור זה הוקם ככל הנראה בשנת 1934, כאשר אזור צפון תל-אביב הלך ונבנה, ואזור שפך הירקון הפך למרכז ספורט ובילוי.

למסיבת הסיום התל אביבית הגיעה רכבת אווירית של בליינים מאירופה במבצע מיוחד בשיתוף משרד התיירות, אל על והתאחדות המלונות בתל אביב.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק